Пшениця обіцяє гарний урожай, а ось буряків «недосіяли»

18.05.2012 | Перспективи на урожай нинішнього року в області, за словами заступника голови облдержадміністрації Олексія Головка, — непогані. Озимий клин вийшов із зимового спокою в доброму та задовільному стані. Із 244 тисяч гектарів озимини пшениця займає 220 тисяч гектарів. Пересіяли лише близько одного відсотка до загальної площі посіву.
Детальніше...

Корів збережуть п’ять молочних кооперативів

18.05.2012 | Тваринництво у Шполянському районі представлене широко — від племінної худоби (тут три племзаводи з виведення молочної та м’ясної порід ВРХ) і до страусів. У районі у 29-ти господарствах є тваринництво. Зокрема, молоко виробляють у дюжині господарств, загальне поголів’я в них — 2100 корів.
Детальніше...

Кошти на розвиток сіл дадуть аграрії-орендарі

16.05.2012 | Якнайшвидше укладати соціальні угоди між сільгоспвиробниками та сільськими громадами нещодавно закликав керівників районів заступник голови облдерж­адміністрації Олексій Головко. Під час селекторної наради він наголосив, що таке соціальне партнерство дозволить ефективно розвивати інфраструктуру сіл Черкащини.
Детальніше...

Княжити в Княжій дається не кожному

16.05.2012 | В ході так званого реформування агропромислового комплексу княжицький колгосп імені Калініна, який до цього кілька десятків років поспіль був одним із кращих на Звенигородщині, став здавати позиції. Мінялися вивіс­ки на конторі господарства, змінювалися керівники, а потому — й інвестори, проте колишнього рівня чи хоча б певної стабільності досягти вже не вдавалося. Тож і прихід у Княжу чергового інвестора — Лебединського насіннєвого заводу місцевий люд зустрів насторожено.
Детальніше...

Юрій Ляшенко: «З досвіду зарубіжних колег вибираємо краще»

16.05.2012 | У гендиректора СПОП «Відродження» Юрія Ляшенка в конторі над робочим столом у дизайн стелі вмонтоване півколо старовинної карти світу. За натурою він мандрівник, але не заради екзотики й відпочинку, а для роботи: їздить вивчати сільське господарство, передусім тваринництво.
Детальніше...

Посівну мають завершити до Дня Перемоги

10.05.2012 | Добрячого прочухана дістали минулого четверга деякі представники районів Черкащини під час селекторної наради, яку провів заступник голови облдержадміністрації Олексій Головко.
Детальніше...

Сергій СТРУК: «Де застосовують ноу-тіл, там стабільний урожай»

10.05.2012 | Коли їдеш Шполянщиною, у травні можна побачити неорані поля, на яких стирчить стерня торішньої кукурудзи (проте, на диво, жодної бур’янини). Вже до 20-ти тисяч гектарів ріллі у Шполянському районі обробляються за новою технологією no-till (з англійської буквально — «не орати»). Навіть у страшенну спеку на полях, де застосовується ноу-тіл, кукурудза на півметра вища, ніж на звичайних. Ой, було спочатку начальнику райсільгосп­управління за ті поля неорані над самісінькою трасою. «Та це технологія така…» — пояснював він обласному начальству. «Яка технологія?!» — гриміло в трубці. Але, як мовиться, «перекліпали», вистояли і переконали, бо в районі взяли собі за мету зробити рослинництво більш прогнозованим.
Детальніше...

Селянські паї приростають у ціні

10.05.2012 | За нетелями племзаводу СПОП «Маяк-Агро», що у місті Шпола, черга. Зараз молодняк від 124-ох племінних заводських корів іде по 35 гривень за кілограм живої ваги. Причому, найбільше покупців, які хочуть придбати поголів’я високоудійної української червоно-рябої молочної породи, — з Росії, протоптали сюди дорогу і білоруси, казахи. Вони знають, що молодняк, виведений в умовах цього племзаводу, витривалий, невибагливий до навколишнього середовища й до кормів (а візьми з Європи — такій корові треба «маслом мазати», щоб давала молоко).
Детальніше...

ДЕСЯТИРІЧЧЯ УСПІХУ Перший ювілей відзначає лідер аграрного бізнесу Черкащини СТОВ «Агрофірма Корсунь»

04.05.2012 | У травні виповнюється 10 років успішної діяльності СТОВ «Агрофірма Корсунь», яку незмінно очолює вольовий, енергійний і творчий керівник Михайло Миколайович Савченко. Людина слова і діла, він зумів згуртувати трудовий колектив агрофірми й досягти високих результатів у рослинництві  й тваринництві. Нині його господарство потужно рухається вперед — до нових звершень.
Детальніше...

Заготівельний десант за селянським молоком

27.04.2012 | Молоко з підсобних господарств селян зараз користується підвищеним попитом, а серед заготівельників точиться жорстка конкуренція.
Детальніше...

Стрічка новин