Тов «Сміла Енергоінвест» працює на повну потужність

30.05.2012 | Наташа В попередніх номерах газета «Черкаський край» не раз торкалася проблем, які виникли в комунальній сфері міста Сміла. Сьогодні пропонуємо читачам позицію працівників ТОВ «Сміла Енергоінвест»Нещодавно сесією смілянської міської ради було прийняте рішення про вихід КП «Смілакомунтеплоенерго» та КП «ВодГео» з договору про спільну діяльність від 5 травня 2010 року. Дане рішення було обґрунтоване тим, що підприємство ТОВ «Сміла Енергоінвест», яке було створене для надання якісних комунальних послуг мешканцям міста Сміла, нібито не виконує своїх зобов’язань згідно з вищезазначеним договором.
Детальніше...

Комунальники спитають, що у вас «болить»

30.05.2012 | Наташа Хоч зима тільки-но закінчилась, та служба утримання будинків «Митниця» вже працює з думкою про зиму наступну. Як розповідає Юрій ГОНЧАРОВ, директор КП «СУБ «Митниця», ремонтують дахи, панельні шви. Торік було полагоджено понад 8 тисяч квадратних метрів дахів і відреставровано 15 тисяч погонних метрів швів, цього року буде більше.
Детальніше...

Чому електропостачальник не працює на перспективу?

30.05.2012 | Наташа У селі Мошни Черкаського району є вулиця, де люди, попри те, що в селі давно є газ, топлять дровами й вугіллям. Це вулиця Леніна, яка тягнеться на в’їзді в село перед оновленим мостом через Вільшанку, два з половиною десятки хатів. Газифікація до цього окраїнного кутка навряд чи коли дійде. Як розповідають тутешні жителі, неподалік є підвідний газопровід у напрямку санаторію «Мошногір’я», але він недіючий. Трубу закопали, причому, частину її — по дну Вільшанки, тож збереженість його на перспективу сумнівна. Тобто газом для мошенських «ленінців» і не пахне.
Детальніше...

Все більше комунальних підприємств працює збитково

23.05.2012 | Наташа Підсумки фінансово-господарської діяльності підприємств обласної комунальної власності за минулий рік та I квартал цього року розглядалися на нараді, яку минулої п’ятниці провів перший заступник голови обласної ради Володимир Вовченко.
Детальніше...

Де нижча квартплата: в ОСББ чи звичайних будинках?

13.04.2012 | Наташа Кількість об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у Черкасах невпинно зростає. На сьогодні їх уже 123. Проте переважна більшість багатоповерхівок Черкас — майже тисяча сто — перебуває на обслуговуванні трьох міських служб утримання будинків. Мешканці цих будинків часто звертаються до редакції з листами-проханнями — роз’яснити те чи інше питання щодо діяльності ОСББ. Деякі з питань кореспондент з’ясував з працівниками Черкаського міськ­виконкому.
Детальніше...

Ігор Работенко: “Реформи в ЖКГ – процес незворотний”

15.02.2012 | Наташа Черкасці вже переконалися: від підвищення тарифів комунальні послуги кращими не стають і до європейського рівня аж ніяк не дотягують. Система житлово-комунального господарства в тому вигляді, в якому вона зараз існує, не спрацьовує  так, як нам би хотілося. Причин цьому є багато: від інфляції, яка буквально “вимиває” кошти у СУБів, паралельно нарощуючи ціни на будівельні матеріали, сантехнічне обладнання тощо до постійного збільшення обсягів ремонтних робіт через зношеність житлового фонду, який в основному будувався в Черкасах у 50-70-х роках минулого століття. За таких умов СУБам складно розвивати свою матеріально-технічну базу, запроваджувати новітні технології. Тобто — бути відповідними вимогам нового часу. І хоча вони продовжують виконувати свою роботу, утримуючи житловий фонд міста від руйнації, щороку готуючи його до зимових холодів, але їхня діяльність нагадує швидше рух по колу, аніж у майбутнє. Вихід із цієї тупикової ситуації може бути лише один — реформування житлово-комунального господарства. У Черкасах воно вже розпочалося. А от наскільки ефективним є цей процес і що нам, громадянам, від нього чекати — про  це в розмові з директором комунального підприємства “Придніпровська служба утримання будинків” Ігорем Работенком.
Детальніше...

Комунальників безпідставно звинуватили, що вони наживаються на людях?

10.02.2012 | Наташа Прем’єр-міністр Микола Азаров нещодавно на засіданні Кабміну  зажадав від міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Анатолія Близнюка перевірити несанкціоноване підвищення тарифів на комунальні послуги в усіх регіонах держави. Поштовхом до цього стали численні скарги громадян, надіслані прем’єру. Втім, на Черкащині категорично не згодні зі звинуваченнями вищих урядовців.
Детальніше...

Кернел зігріває українські сім’ї

01.02.2012 | Наташа На початку зими одним із найбільш актуальних питань для українського села залишається опалення будинків, навчальних і медичних закладів. Вирішити цю проблему жителям багатьох областей  значною мірою допомогла провідна агрокомпанія Кернел,  яка  у рамках власних соціальних заходів безкоштовно надавала опалювальний матеріал селянам.
Детальніше...

Ліфти потихеньку зупиняються, бо потребують капремонту

25.01.2012 | Наташа На Черкащині налічується майже 2100 ліфтів. Приблизно половина з них працюють уже понад 25 років. — Це рубіж, граничний термін експлуатації ліфтів.
Детальніше...

Дороги посипають у борг

25.01.2012 | Наташа Щедрі зимові снігопади для автодорожників стають справжнім випробуванням. Однак завдячуючи зусиллям колективу філії «Катеринопільський райавтодор» дороги в районі у доброму стані.
Детальніше...

Парки розчищають, тріски — в котел

25.01.2012 | Наташа У парках Черкас зараз розчищають дерева. Замість вивозити гілля на звалище, його подрібнюють на технологічну тріску й спалюють в унікальному котлі, що працює на біопаливі, встановленому на КПТМ «Черкаситеплокомуненерго».
Детальніше...

Навіщо нам дописують зайві кіловати? Люди обурюються, а енергетики не бачать проблеми

23.12.2011 | Наташа Все частіше черкасці скаржаться на завищені рахунки, що їм надсилає міський РЕМ. Воно начебто й небагато — допишуть зайві десять-двадцять кіловат електроенергії на людину, не кожен і запримітить неточність. Та в масштабах міста сума виходить кругленька. Можливо, в такий спосіб керівництво РЕМу намагається вирішити фінансові проблеми підприємства. А може, це вже тенденція — оббирати своїх клієнтів, змушуючи їх платити «про запас». Однак самі енергетики категорично спростовують звинувачення громадян. 
Детальніше...

Черкаси відчують спрагу, якщо не витримає обвідний колектор

14.12.2011 | Наташа У Черкасах триває ліквідація найбільшої за останні десять років аварії на міському каналізаційному колекторі. Цілодобово бригади водоканалу замість старих іржавих труб прокладають нові поліетиленові. Всього комунальники замінять майже 50 метрів мережі й обіцяють завершити ремонт у найближчі два тижні.
Детальніше...

Новий керівник “Черкаси­- тепло­комуненерго” дасть можливість своїм підлеглим заробити мільйон

25.11.2011 | Наташа А заодно викорінить бюрократію та переведе комунальне підприємство з дорогого “блакитного палива” на тріски й інші відходи деревини. Таке “глобальне” завдання поставив перед Павлом Карасем мер Черкас Сергій Одарич.
Детальніше...

Стрічка новин