Українська хата Віктора Клименка “оселилася” в Брюсселі

25.05.2012 | Наташа Начебто нехитрий сюжет: звичайна мазанка, вкрита стріхою, розсип зорь над нею. Та саме цю картину було обрано для штаб-квартири Ради Європи як своєрідну візитівку нашої країни, щойно її було прийнято до цієї авторитетної міжнародної організації. Хоча, ймовірно, у тих, хто визначав, якому полотну залишитися там на роки, вибір був чималий, благо, талановиті митці — то одна з небагатьох вітчизняних фішок.
Детальніше...

Центрами тяжіння для багатьох черкасців на дві ночі стали музеї

23.05.2012 | Наташа І несподівано для себе зробили чимало відкриттів. Як в історії рідного краю, мистецтві, так і в науці людського спілкування. Адже досі солідні установи, до яких належать місцеві музеї, де ніяк не заохочуються сміх, гамір, овації й існують усталені норми поведінки, не наважувалися запросити до себе таку кількість відвідувачів водночас!
Детальніше...

Тодося Осьмачку ставили «після Шевченка вище за будь-кого іншого»

18.05.2012 | Наташа На трасі Сміла-Умань перед поворотом є дороговказ: Куцівка — 8 км, село, де народився письменник Тодось Осьмачка. Останнім часом помітно більше людей приїжджає сюди, зокрема до пам’ятного знака, встановленого кілька років тому на місці хати, яка належала його батькам. Знак встановили над ставом у мальовничому урочищі Заруда край села. У тій хаті Тодось Осьмачка з’явився на світ 16 травня 1895 року. Тут і проходять заходи, приурочені пам'яті шанованого земляка, в яких беруть участь поети й прозаїки з Києва, Черкас, інших регіонів нашої держави. Побували тут і представники далекого зарубіжжя.
Детальніше...

Своїм словом Василь Дергач утверджує правду

18.05.2012 | Наташа Серед плеяди черкаських літераторів особливе місце належить Василю Дергачу з міста Ватутіне.
Детальніше...

Поетична школа Василя Симоненка

18.05.2012 | Наташа Самокритика, як відомо, допомагає справжньому літераторові бачити й знищувати все недосконале з метою перетворення його в мистецтво. Василь Симоненко не спішив до читача, був «закритий» — очевидно, виважуючи себе з тими, хто був і хто є в літературі, — пише у своєму дослідженні «Його весна говерлила громи» Валентина Коваленко. Ось ті його художні та інтелектуальні узагальнення про серйозне ставлення до письменницької праці, ви­словлені як у його поезіях, літературних статтях, так і в матеріалах про нього:
Детальніше...

Яка в тебе вишиванка?

18.05.2012 | Наташа Продемонструвати любов до української вишиванки мали змогу всі охочі під час  ходи у традиційному народному українському одязі.
Детальніше...

Пирогами в театрі не пригощали, АЛЕ КАПУСНИКОМ “НАГОДУВАЛИ”

04.05.2012 | Наташа Саме йдучи за традицією вітчизняних веселих, сповнених імпровізаціями вечірок у мистецькому середовищі, колектив Черкаського академічного обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка відмовився від сценарію ювілейних торжеств.
Детальніше...

ЮВІЛЕЙ ТЕАТРУ МАТИМЕ ПРОДОВЖЕННЯ НОВОСІЛЛЯМ

27.04.2012 | Наташа Наталію Вігран і Сергія Боброва, заслужених артистів України, на вечорі з нагоди 80-річчя нашого академічного обласного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка голова облдерж­адміністрації, Герой України Сергій Тулуб запросив уже наступного дня прийти та оформити документи на одержання житла.
Детальніше...

Про «Лексикон інтимних міст» у Черкасах розповідав сам автор

27.04.2012 | Наташа Сучасний культовий письменник Юрій Андрухович завітав до Черкас із презентацією своєї нової книги «Лексикон інтимних міст». Книга являє собою 111 розповідей про різні міста України та світу, в яких побував автор. Черкаси для Андруховича «інтимними» не стали, тобто в книгу не ввійшли, хоча в нашому обласному центрі письменник до цього бував уже двічі. Щоправда, Юрій Андрухович пообіцяв, що Черкасам може пощастити в наступних перевиданнях роману. Із журналістами письменник говорив не лише про нову книгу, а й про письменницьку долю, політику, культуру та життя загалом.
Детальніше...

«Здрастуй, моя дорога дружино!»

27.04.2012 | Наташа Знайомлячись в архіві СБУ з карною справою репресованого в 1937-му році селянина з с.Синьооківка Золотоніського району на той час Полтавської області Миколи Єлисейовича Каплі, натрапив на листи рідних до нього. Його в 1930-му році розкуркулили, мали вивезти на Північ Росії та йому вдалося втекти. Переховувався. У сере­дині   30-их повернувся в село. Пожив дома кілька років. Та ось 1937-го почалися масові арешти. Брали тих, хто втік із заслання. Виїхав у Бердянськ. Рибалив там у артілі. У грудні 1937-го його заарештували, судили. Дали п’ять років концтаборів. З неволі не вернувся. Лишилася дружина вдовою і п’ятеро дітей.
Детальніше...

Чорнобиль став позивним біди ДЛЯ МИТЦІВ УСЬОГО СВІТУ

25.04.2012 | Наташа Свого часу, в п’яту річницю аварії на українській АЕС, художники з багатьох країн провели в Харкові акцію, результатом якої стали десятки робіт, присвячених цій загальнолюдській катастрофі. Відтоді такі зібрання проводяться регулярно.
Детальніше...

«Побачити й відчути» закликала поціновувачів прекрасного виставка смілянської художниці Лілії Таібової

20.04.2012 | Наташа Тридцять картин, кожна з яких супроводжується авторським віршем, — своєрідний підсумок семирічної творчої діяльності молодої художниці. Для Лілії така виставка перша, проте точно не остання, переконана дівчина.
Детальніше...

«Усі вистави – це вибір моїх акторів»

20.04.2012 | Наташа Так із гордістю зазначає режисер черкаського молодіжного театру «Сучасник» Ганна Борона. Незважаючи на те, що театр аматорський, грає він на високому рівні. А його актори — черкаські учні й студенти — зривають овації переповнених залів, гастролюючи Україною. Ось і на ІV Міжнародному молодіжному фестивалі «Простір», що відбувався у Чернігові, черкаські актори вибороли нагороду «За сміливе рішення вистави».
Детальніше...

Фестиваль пожежників у місті генералів

20.04.2012 | Наташа Піснями, танцями і влучними жартами розпочала фестивальний сезон Христинівка. Саме у цьому райцентрі цьогоріч стартував фестиваль дружин юних пожежників. Майбутні вогнеборці змагалися в умінні з гумором розповідати про серйозні речі, а темою протистояння стало гасло «Сірники до рук не брати, бо згоріти може хата».
Детальніше...

Красуня з університету побачить Європу

18.04.2012 | Наташа Найчарівнішу з-поміж студенток Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького обрали 10 квітня. У конкурсі «Красуня університету» взяли участь 15 майбутніх випускниць із різних інститутів та факультетів навчального закладу. свято краси відбувалося з розмахом — власні принади і таланти конкурсантки демонстрували три години у переповненому залі.
Детальніше...

У полудень віку Микола Сенюта ОСВІДЧИВСЯ В ЛЮБОВІ… ЧЕРКАЩИНІ

18.04.2012 | Наташа Хоча народився в не менш захопливих місцях — на Львівщині, проте дитячі враження, пов’язані з селом Стеблів Корсунь-Шевченківського району, переважили. Тож практично все, представлене зараз на ювілейній виставці художника в обласному художньому музеї, це пейзажі нашого краю, полотна, пов’язані з історичними подіями козаччини, народними легендами й переказами.
Детальніше...

«Чорнобаївські зорепади» виявили багато нових талантів

13.04.2012 | Наташа Протягом трьох днів, включаючи й минулі вихідні, в Чорнобаї проходив Міжнародний дитячий конкурс «Чорнобаївські зорепади», на який з’їхалися молоді таланти і народні та заслужені артисти.
Детальніше...

Незабутній Петро Линовицький

13.04.2012 | Наташа У ці дні друзі та колеги по перу згадують світлим словом автора поетичних рядків Петра Линовицького: десять років, як він не з нами. Народився він 1943 року на Полтавщині, але більшу частину свого життя прожив у Черкасах. Тут і похований 16 квітня 2002 року.
Детальніше...

Шполянська Руслана та уманський “Гонта” взяли участь у рекордному телемарафоні

13.04.2012 | Наташа Телемарафон національної пісні, який потрапив до Книги рекордів Гіннесcа, відбувався з 29 березня по 2 квітня в ефірі Першого національного та телеканалу «Ера»...
Детальніше...

Смолоскип із синіми очима

11.04.2012 | Наташа 5 березня 2012 року виповнилося б 90 років від дня народження відомого гумориста костя світличного, автора більше 20-ти книг, серед яких:  “Я і Каміла”, “Бувають парадокси”, “Вітько-петеушник”, “Лелеки над Сахнівкою” та ін.
Детальніше...

Стрічка новин