Перший раз у перший клас Підуть завтра майже 10,5 тисячі дітей

Друк e-mail

Середа, 31 серпня 2011, 08:34

Школи Черкащини повністю готові 1 вересня зустріти своїх школярів. Про це у понеділок заявив представникам ЗМІ начальник головного управління освіти і науки облдержадміністрації Іван Шарапа. А щодо змін, які зачепили навчальні заклади Черкащини, то з цілого ряду вагомих причин було закрито 17 шкіл (з них 13 — малокомплектні), дві вечірні школи об’єднали в одну. Серед приємних подій — відкриття двох ліцеїв: один, спортивного спрямування, діятиме в Черкасах на базі однієї із загальноосвітніх шкіл, а другий, педагогічний, працюватиме в Умані на базі місцевого педагогічного університету.

 

 

На недавній нараді у Кабміні Прем’єр-міністр України Микола Азаров поставив завдання в усіх областях відновити роботу закритих колись через демографічні проблеми дитячих дошкільних закладів. В нашій області належить відкрити дитячих садків аж 23! Й надалі триватиме процес укрупнення шкіл, тим більше, що програмою “Шкільний автобус” на сьогодні вже охоплено повністю всіх школярів, які потребують підвезення до місця навчання (нагадаємо: в минулому навчальному році з таких дітей організовано підвозили 98,7 відсотка). Хоча вже по закінченні брифінгу Іван Дмитрович називав адреси, за якими ще доведеться керівникам освіти проводити відповідну роботу насамперед з батьками. Йдеться про те, що далеко не всі погоджуються з тим, які саме школи обираються для підвезення дітей на навчання. Зрозуміло, багатьом хотілося б, аби їхні чада здобували освіту лише в престижних ліцеях, гімназіях, але не можуть ці навчальні заклади вмістити усіх охочих. Тим більше, якісну освіту діти мають змогу здобути практично в усіх школах області. Про що свідчать і результати виступів наших школярів на олімпіадах з різних шкільних дисциплін, і те, як вони складають ЗНО.


Щоб діти мали можливість долучитися до мережі Інтернет в стінах школи, з року в рік навчальні заклади постійно оснащуються сучасною технікою — на сьогодні за рахунок різних джерел фінансування в системі освіти області встановлено 9495 одиниць комп’ютерної техніки, в школах діє 718 навчальних комп’ютерних комплексів, для навчання використовується 4563 ліцензійні програмні засоби. Практично всі шкільні бібліотеки обладнані комп’ютерною технікою, а 625 із них (99 відсотків) підключено до мережі Інтернет.


Пригадується, в кінці літа минулого року чимало нарікань з боку батьків і вчителів викликала ситуація з друком шкільних підручників. Як повідомив на брифінгу Іван Шарапа, зараз уже можна констатувати: 58 назв підручників, необхідних для ведення повноцінного навчального процесу, вже у наявності в шкільних бібліотеках, до 1 вересня всі необхідні підручники й посібники будуть доставлені.


Доки діти відпочивали, дорослі наполегливо дбали про стан шкільних приміщень: за бюджетні й спонсорські кошти проведено відповідний ремонт класів, навчальних лабораторій. Сюди прийдуть 1 вересня діти разом зі своїми наставниками, серед яких, очікується, будуть понад 70 молодих педагогів — випускників ЧНУ ім.Б.Хмельницького і Уманського педагогічного університету ім.П.Тичини. До речі, в усіх містах і районах, за традицією, що склалася на Черкащині, цих молодих людей на педагогічних конференціях тепло привітали і вручили пам’ятні подарунки. Отже, проблем із кадрами не буде.


Здається, поступово відходить у минуле і складна демографічна ситуація, внаслідок якої колись і школи із дитсадками закривалися. До 1 класу цьогоріч прийдуть 10470 малят, що на 1200 дітей більше, ніж минулого року. Пасуть задніх за цим показником лише Канівський, Лисянський і Катеринопільський райони.

Ганна ШКВАР

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Головні новини

Стрічка новин