Українці стають жертвами торгівлі людьми, не виїжджаючи за кордон

Друк e-mail

Середа, 31 серпня 2011, 08:30

Україна опинилась у переліку країн, де торгівля людьми набула найбільших масштабів. Попереду лише Росія, Туреччина і Польща. Число людей, які постраждали від торгівлі людьми саме в Україні, зростає з кожним роком.


Про нові тенденції у торгівлі людьми розповіли журналістам координатор Програми протидії торгівлі людьми Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Рут Крчмар, спеціаліст Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні (м. Київ) Катерина Арданян та заступник директора Черкаського жіночого центру Людмила Костенко.
 

— За останній рік зросла кількість звернень від українців, які постраждали від експлуатації на батьківщині та у сусідній Росії, — констатувала Рут Крчмар.

Її слова підтверджує і Катерина Арданян.

— Якщо у 2009 році було надано допомогу майже 800 особам, то у 2010 їхня кількість зросла удвічі. До переліку країн, звідки поверталися постраждалі від торгівлі людьми, увійшло понад 60 країн світу. Наймолодшій жертві було 3 роки, найстаршій — 73. Кожна десята жертва торгівлі людьми — дитина, але найбільше страждають жінки, — повідомила вона. За її словами, кримінальні ділки вербують та експлуатують українців з метою примусової праці, використовують неповнолітніх осіб для жебрацтва та виготовлення порнографічних матеріалів. У більшості випадків жертв вивозять до Росії та Польщі.

Минулого року експерти Програми протидії торгівлі людьми Представництва МОМ в Україні зіштовхнулись із великою кількістю випадків примусу до жебрацтва. При цьому батьки та опікуни самі змушували дітей жебракувати або “здавали в оренду”. За 10 років було надано допомогу майже 500 дітям. Із них 60 відсотків примушували до рабської праці, жебрацтва чи надання сексуальних послуг в Україні.

Зросла кількість потерпілих від незаконного вилучення органів. Люди вірять обіцянкам, що це не призведе до погіршення здоров’я. Насправді ж усе зовсім навпаки.

Загалом за 13 років від початку діяльності МОМ в Україні її фахівці допомогли понад 7,7 тисячі українців, які потерпіли від торгівлі людьми.        

Експерти МОМ відзначають: найчастіше вербування відбувається через знайомих, оголошення у газетах та мережі Інтернет. Більшість таких оголошень ведуть до трудової або сексуальної експлуатації. Між тим є прості правила, дотримуючись яких можна вберегти себе від біди. По-перше, можна перевірити наявність посередника у реєстрі Міністерства соціальної політики, зателефонувши за номером 044-289-50-97. По-друге, ігнорувати пропозицію роботодавця оформити туристичну, а потім, на місці, — трудову візу. Це — однозначно обман. По-третє, детальне ознайомлення із трудовим контрактом, який мусить укладатись двома мовами. Якщо його укладено лише іноземною мовою, то не можна підписувати, навіть у випадку запевнень, що це “типовий контракт”.

Олександр ГОНЧАРЕНКО

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин