“А стерню загасили мітлою”

Друк e-mail

П'ятниця, 29 липня 2011, 08:34

Синоптики знову прогнозують смугу спеки та бездощів’я. Для хліборобів гарантія збереження урожаю від вогню — це оборані поля.

 

Причиною пожежі може стати банальний сірник чи недопалок, викинутий, приміром, із вікна автомобіля. Якщо поле необкошене та необоране — найменша іскра стає причиною загибелі урожаю. У протилежному ж випадку можливий осередок пожежі гасне ще в ріллі, — коментує інспектор з питань наглядово-профілактичної діяльності Черкаського районного відділу УМНС України в Черкаській області Ігор Поліщук.
Значна кількість пожеж під час жнив виникає з технічних причин, коли сама техніка, яка працює на полях, іскрить. Тому увага з боку і інспекторів, і механізаторів до техніки, яка виходить на поля, підвищена. Аграрії також попередньо проходять інструктаж на випадок пожежі.
— Якось ми збирали кукурудзу, для завантаження під’їхав ЗІЛ, який раптом… загорівся, — пригадує комбайнер СТОВ “Тясмин” Чигиринського району Борис Битько. — Комбайн наш оснащений двома вогнегасниками, тому ми відразу загасили пожежу. Потім під’їхав інший ЗІЛ, і теж… загорівся. А коли ми ліквідували й цю пожежу, зайнялася стерня.  Ми її загасили мітлою.

Ірина КОВАЛЬ

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Пригоди-кримінал

Стрічка новин