Реформа чи невдалі зміни?

Друк e-mail

П'ятниця, 29 липня 2011, 08:30

Інтрига навколо пенсійної реформи триває. І не тільки тому, що досі ніхто, крім депутатів ВР, які поспішили натиснути на кнопки при голосуванні, по суті, того документа так і не бачив. Навіть працівники Пенсійного фонду. Позиція Федерації профспілок України, як йдеться в листі до Президента Віктора Януковича від депутата-“регіонала” і голови ФПУ Василя Хари, взагалі не була взята до уваги при доопрацюванні законопроекту.

 

На прес-конференції в обласній федерації профспілок її голова Петро Шевченко озвучив ряд вимог профспілок: реформи мають проводитися базові — з одночасним створенням робочих місць,  суттєвим підвищенням рівня оплати праці, виведенням з тіні і легалізацією зарплат, зменшенням з них відрахувань. Коли наголошують, що збільшення пенсійного віку було необхідним у зв’язку з великим дефіцитом коштів у Пенсійному фонді, тоді чому були списані борги олігархам на суму 24 млрд. гривень? А цих грошей вистачило б, щоб на 2,5 року покрити той дефіцит.


Із захмарних зарплат на податки сплачується лише 10 відсотків, а з мінімальних люди сплачують максимально.  Щодо створення системи недержавних пенсійних фондів, то, як зазначив Петро Шевченко, досі в країні немає як відповідних фахівців, так і віри населення в те, що це не закінчиться черговим обманом.


Василь Хара особисто не був присутній на засіданні ВР, де поспішно голосували за зміни у пенсійному законодавстві. І про своє  несприйняття  цього документа заявив днями на селекторній  нараді. Того ж дня звернувся з листом до Президента, в якому наголошує: “Законопроект не усуває існуючі проблеми в пенсійній системі, не сприяє наповненню бюджету Пенсійного фонду України, а суттєво погіршує умови пенсійного забезпечення та значно знижує розміри  пенсій, які призначатимуться в подальшому”.


А тому просить главу держави не допустити прийняття законопроекту “Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної реформи” у внесеній редакції.

Влас.інформ.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин