В обласній урології обов’язково вилікують

Друк e-mail

П'ятниця, 27 травня 2011, 09:02

Підступні захворювання сечовидільної та статевої систем не щадять ні молодих, ні старих. Та черкащанам, можна сказати, пощастило, бо до їхніх послуг — урологічне відділення обласної лікарні. Воно в цьому закладі — одне з кращих. Його піввікова історія переконливо доводить, що тут допоможуть кожному хворому. Бо насамперед — тут цінні кадри, талановиті фахівці. Персонал відділення озброєний передовими знаннями і непогано технічно оснащений.

 

У відділенні працюють семеро лікарів. Це урологи вищої категорії Віталій Шило (завідувач відділення), Сергій Капінус (заступник головного лікаря обллікарні), Володимир Мороз, Анатолій Ткаченко, кандидат медичних наук Михайло Пустильник, заслужений лікар України Михайло Чередніченко. У цей колектив знаних і дуже шанованих лікарів недавно влився хоч і молодий, але дуже перспективний уролог — Дмитро Коваль. Загалом сьогодні боротьбу за життя і здоров’я черкащан у відділенні ведуть 32 медичні працівники. Про високий рівень спеціалістів свідчить і те, що серед сестринського персоналу є фахівці з двома вищими освітами.
Великою мірою досягнення колективу зумовлені традиціями відділення: чи не найціннішою є та, що впродовж багатьох років тут — симбіоз досвіду й молодості. Її свого часу започаткував перший завідувач відділення М.Кабан, а потім продовжували його наступники — С.Назаренко, М.Пустильник, С.Капінус. Тепер же її дотримується і Віталій Шило, який очолив відділення у 2009 році.
Із 2008 року на базі обласної лікарні створено центр урології та літотрипсії. До його складу, окрім урологічного, також входить відділення дистанційної ударно-хвильової літотрипсії та урологічний кабінет в консультативній поліклініці. Створення центру дозволяє надавати спеціалізовану медичну допомогу на більш якісному рівні і допомагає скоротити терміни стаціонарного лікування та реабілітації після оперативного втручання.
Фахівці урологічного центру освоїли та успішно використовують прогресивні види діагностики й лікування патологій сечостатевої системи. Йдеться про ендоскопічний метод лікування сечокам’яної хвороби, контактну лазерну та дистанційну літотрипсію (тобто подрібнення каменів без хірургічного втручання).
— За даними статистики, у європейських країнах близько 85-90 відсотків пацієнтів позбуваються каменів завдяки таким методам. Але, на жаль, в Україні не в усіх обласних центрах це доступно. На відміну від Черкаської. Наголошую, що такі операції для пацієнтів відділення проводяться безплатно, — розповів завідувач урологічного відділення обласної лікарні Віталій Шило.
Він же поінформував, що у відділенні впродовж десяти років активно застосовують ендоскопічний метод діагностики й лікування захворювань сечового міхура, передміхурової залози і сечовидільного каналу.
Лікарі урологічного центру тісно співпрацюють з Інститутом урології АМН України, з Національним інститутом раку, урологічними відділеннями ряду обласних лікарень.

Довідка
Спершу урологічне відділення було розташоване на 1-му поверсі старого двоповерхового корпусу обласної лікарні. Сьогодні ж це відділення займає 5-й поверх у семиповерховому корпусі.

Володимир ЛИМАРЕНКО

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Здоров’я

Стрічка новин