Віктор Янукович відвідав Оршанець. І особисто привітав черкаських прикордонників

Друк e-mail

П'ятниця, 27 травня 2011, 08:45

Цієї середи Черкащину знову відвідав Президент України Віктор Янукович. Напередодні Дня прикордонника він побував у навчальному центрі прикордонників в Оршанці поблизу Черкас. Глава держави оглянув новітні зразки техніки й озброєнь, а також ознайомився з умовами служби й навчання курсантів. Віктора Януковича супроводжували голова облдержадміністрації Сергій Тулуб і голова обласної ради Валерій Черняк.

 

 

Президент побачив, що в Оршанці є найновіші мобільні комплекси прикордонного контролю, катери, гелікоптери, безпілотні розвідувальні апарати, спеціальні машини, комп’ютерне обладнання, мобільні пункти управління, тепловізійні комплекси спостереження, квадроцикли, снігоходи та інші технічні новинки.
Зокрема, главу держави зацікавив прикордонний корабель “Корал” вартістю 160 мільйонів гривень. Вісім таких кораблів надійдуть на озброєння українських прикордонників уже цього року.
Також Віктор Янукович оглянув аудиторії зі спеціальним устаткуванням, мультимедійний інтерактивний тир “Інгул” вітчизняного виробництва, стрільбище, спортивне містечко. Показали йому й нові зразки форми прикордонників, розроблені до чемпіонату з футболу “Євро-2012”. Сподобалися Верховному Головнокомандувачу й затишні гуртожитки, де в кімнатах проживають по два-три курсанти.  

 

Голова Державної прикордонної служби України Микола Литвин доповів Президентові про стан справ із корабельно-катерним складом Морської охорони та прикордонною авіацією.
 — Прикордонна служба сьогодні — флагман серед правоохоронних структур України. Це приклад системного підходу до реформування державної служби, яка охороняє кордони нашої країни, які простяглися майже на сім тисяч кілометрів. Я робитиму все  для того, щоб прикордонна служба й далі розвивалася й стала одним із найсучасніших відомств не лише в Україні, але й на світовому рівні, — наголосив Віктор Янукович, вітаючи прикордонників із професійним святом.  
Він висловив упевненість, що прикордонники відмінно справляться з обов’язками під час проведення “Євро-2012”.
Поклавши квіти до пам’ятника прикордонникам, Президент зазначив:
— Україна стала на шлях системних перетворень. Це потребує об’єднання зусиль усіх політичних сил і всього суспільства, й розуміння того, що ми маємо спільно навести лад у рідній державі.  Нам треба збудувати сильну країну й підвищувати рівень життя людей.
Потім гелікоптером він полетів на Київ.

 

До теми
В Оршанці готують молодших сержантів прикордонної служби ще з 1992 року. За цей час тут пройшли вишкіл  понад 70 тисяч осіб. Зараз навчається 700 курсантів, майже третина з них — дівчата. За словами заступника начальника навчального центру полковника Ігоря Павлова, відбір дуже суворий, але бажаючих багато. Після закінчення навчання випускники центру служать на державному кордоні.

 

Анатолій КОТОВ
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Політика

Стрічка новин