Хто має платити за повірку лічильників води?

Друк e-mail

П'ятниця, 27 травня 2011, 08:47

На деяких багатоповерхівках Черкас (та й райцентрів теж) з’явилися оголошення про те, що мешканці зобов’язані вчасно здати на повірку лічильники води. В разі непослуху споживачам обіцяють нараховувати сплату за водопостачання й водовідведення не за лічильником, а за загальноприйнятими нормами.
— При цьому автори оголошень посилаються на статтю 28 Закону України “Про метрологію та метрологічну діяльність”. Я теж вирішив глянути, що ж там написано, — розповідає 47-річний черкасець Григорій Коломієць. — А там у пункті третьому сказано, що “періодична повірка, обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж) зазначених засобів вимірювальної техніки здійснюються за рахунок підприємств і організацій, які надають послуги з електро-, тепло-, газо- і водопостачання”, — констатує він. І запитує цілком резонно: “То чому ж за повірку лічильників платимо ми?”
На це запитання, яке цікавить багатьох черкащан, відповідає начальник абонентського відділу КП “Черкасиводоканал” Валерій Власюк:
— Справді, повірка лічильників здійснюється тим підприємством, яке надає послуги. Але не за рахунок водоканалу, а через відшкодування в тарифі на утримання будинків, як це чітко визначено Постановою Кабміну за №529. Однак у Черкасах при розрахунку цих тарифів у них не закладалася вартість повірки приладів обліку. Та ці витрати ми не маємо права включати в тариф по воді, згідно з тією ж постановою. Тому міська рада прийняла рішення, яке дозволило “Черкасиводоканалу” повірку лічильників, що перебувають на обліку підприємства, зробити платною.
За словами Валерія Власюка, вартість робіт із демонтажу, повірки й монтажу лічильників води становить за один прилад — 134 гривні, за два — майже двісті, за три — 296 гривень і за чотири — 330.
Заявки на повірку приймаються як безпосередньо на підприємстві, так і в телефонному режимі. Протягом місяця фахівці водоканалу здійснюють увесь комплекс робіт і встановлюють лічильник на місце.
Анатолій КОТОВ
 
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин