“Ритуал” купівлі шпалер для ФАПу

Друк e-mail

П'ятниця, 27 травня 2011, 08:43

Серед жителів села Головківка Чигиринського району вперто ходять чутки, нібито районне начальство збирається закрити фельдшерсько-акушерський пункт. Сама завідувачка ФАПу Валентина Якушевич не відкидає таку можливість.

 Заклад можуть закрити, оскільки він не зможе пройти акредитацію. В нас немає проточної гарячої води. І коштів таких на її проведення сільська рада не знайде! Не по кишені нам… І я, хоча й завідую пунктом, але не фельдшер, а лише медсестра. І це теж може стати приводом до закриття ФАПу. А в селі проживає майже тисяча двісті осіб. Пункт обов’язково потрібний…

А ще Валентина Петрівна жалкує, що ФАП перебуває на балансі району, а не сільської ради.

— Звісно, було б краще, якби нами опікувалася місцева влада. Швидше б вирішувалися поточні питання. Наприклад, треба купити халати чи миючі засоби, чи ті ж шпалери й фарбу для ремонту. Ми б купили все це, взяли б чек, а бухгалтерія сільської ради оплатила б. А так потрібно їхати в Чигирин, просити допомоги в керівництва центральної районної лікарні. Якось вже їздила, просила дати гроші на шість рулонів шпалер, бо зібралися привести до ладу одну з кімнат пункту. Але це, виявляється, зовсім непросто. Треба, щоб спочатку приїхав будівельник, визначив, чи потрібні ці шпалери та в якій кількості, склав відповідний акт, а вже потім у районі вирішать — давати кошти чи ні. Суцільна тяганина…

Однак головний лікар Чигиринського району Ніна Приблуда категорично спростовує всі чутки.

— Ніхто не збирається закривати ФАП. Навпаки, ми всіляко підтримуватимемо його. Цей пункт непогано обладнаний, є всі умови для надання медичної допомоги населенню. Недавно прислали туди молоду акушерку. Й акредитацію ФАП пройде нормально. Тож немає чого людям хвилюватися. Все буде гаразд!     

За словами Ніни Іванівни, якби в село погодився приїхати на роботу терапевт, то відновили б амбулаторію. А так її перевели до ФАПу.

Анатолій КОТОВ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - село

Стрічка новин