Василь Шкляр: “ЧОРНИЙ ВОРОН” міг народитись лише на Черкащині”

Друк e-mail

Четвер, 28 квітня 2011, 12:15

Цьогорічний лауреат Шевченківської премії, наш земляк Василь Шкляр 15 квітня відвідав Черкаси у рамках Всеукраїнського туру-презентації роману “Чорний Ворон” (“Залишенець”). Наше місто виявилося останнім, де збирали кошти на Народну Шевченківську премію, яку 17 квітня вручили в Холодному Яру.

Ініціатором збору ко-штів для Василя Шкляра виступив Юрій Андрухович, після того, як в указі Президента про вручення Шевченківських премій ім’я письменника-лауреата ігнорувалося. Нагадаємо, Василь Шкляр не відмовлявся від премії, а лише просив перенести нагородження на той час, коли при владі в Україні не буде Дмитра Табачника.

 

— Про своє рішення хотів повідомити на “Великій політиці” з Кисельовим, — говорить Василь Шкляр. — Думав це буде бомба, але до вечора про моє рішення вже знали всі телеканали. Мабуть, моя відмова від Шевченківської премії — це типовий вчинок, на який здатний головний герой “Чорного ворона”. Я так увійшов у світ головного героя, що і досі чиню як він.

 

Збирали премію для Шкляра всім миром. І не тільки українці відгукнулися на заклик: якогось дня прийшов переказ із Новосибірська, від росіянина Вадима Шмельова, на 8 тисяч рублів. Як повідомив представник “Холодноярської Ініціативи” Андрій Юсов, загалом вдалося зібрати благодійних внесків понад 250 тисяч гривень, які письменник планує витратити на екранізацію роману.

Василь Шкляр розповів про глибоке вивчення теми повстанського руху саме на території нинішньої Черкащини, висловив глибоку вдячність керівництву СБУ, яке дозволило зазирнути в глибоко засекречені архіви:

— Там зберігається три папки документів про те, як знищували холодноярське підпілля 20-х років. Вдумайтеся в назви цих папок: “Заповит”, “Щирые”, “Лес”.

Серед тих, хто був присутнім на церемонії вручення премії в Холодному Яру, помітили й Віктора Ющенка, якого, до речі, організатори акції поставили до відома, як і решту гостей-політиків: жодних гасел і прапорів, бо ж самі холодноярські повстанці не належали до якоїсь партії…

Підігрітий скандалом, загальний тираж книги вже перевищує 600 тисяч екземплярів і йде мова про додатковий.

Ганна Шквар

Катерина КРИВОПИШИНА

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин