ЗА КАРТУ РАЙОНУ керівник потрапив під суд

Друк e-mail

Четвер, 28 квітня 2011, 12:06

63-річного директора Катеринопільського малого підприємства “АКО-Пошук” Володимира Руданя  звинувачують у незаконному використанні карти району. За фактом несанкціонованого розповсюдження інформації з обмеженим доступом, створеної та захищеної відповідно до чинного законодавства, прокуратура Черкаської області розслідувала кримінальну справу.

У ході досудового слідства встановлено, що керівник незаконно отримав доступ до комп’ютерів районного відділу Черкаської регіональної філії Державного комітету земельних ресурсів України та скачав із них карти населених пунктів Катеринопільського району з грифом обмеження “ДСК”. У подальшому використав його в інтересах ввіреного йому підприємства, — розповідає начальник відділу прокуратури області Юрій Безщасний.

Нині цю кримінальну справу передано на розгляд до Катеринопільського  районного суду. Попереднє слухання справи уже відбулося.  Як зазначає суддя Катеринопільського райсуду Олексій Шарко, Володимиру Руданю інкримінується  несанкціоноване  втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, або іншими словами — хакерство. За таке передбачено покарання у вигляді штрафу або позбавлення волі на строк до двох років.

— Я зараз у лікарні, мені крапельницю ставлять, — каже Володимир Тимофійович по мобільному. — Я поламав ногу. А ще до цього запалення сідничного нерва. Возила мене СБУ у суд на милицях. Злочинця знайшли!

Мале підприємство “АКО-Пошук” займається земельними питаннями. Кажуть, зараз воно тимчасово не працює у зв’язку з хворобою керівника. Хоча підлеглі Володимира Руданя на роботу ходять.

— Тут  був керівник ще до батька. Невідомо, хто це скачав. Ніхто не знав, що не можна скачувати цю інформацію, — розповідає Сергій Рудань, син підсудного. — Батько завжди коли за щось береться, то йде до кінця. Така людина. Справедливість любить. Знаєте, як ото Павка Корчагін. Взнали з СБУ, щось найшли. Так вони борються з корупцією. Сказали спочатку штраф — 1300 гривень. Краще було б той штраф заплатити.

Ногу Володимир Тимофійович зламав на полюванні невдовзі після того, як на роботі почалися проблеми. Перелом складний. Працівники МП “ЕКО-Пошук” зауважують, що нога вже майже зрослася. Тепер інші проблеми зі здоров’ям.

— З мене зробили шпигуна, диверсанта і так далі…— продовжує  розповідь  Володимир Рудань. — Хоча є  ліцензія на землевпорядні роботи. І допуск до роботи з  документами. Приїжджають десь у жовтні три працівники  СБУ. Перевірка. Уже з “мішком” заходять, знають, що тут злочинці сидять. У мене на столі були карти-схеми для службового користування. Побачили — опа! Все! Кажу: це для використання в роботі. Забирають на експертизу комп’ютер. Питаю: скільки ви будете робити ту експертизу? Виявляється, півроку. То за цей час фірма, кажу їм, піде під церкву просити. Написали, що я вкрав цю інформацію для того, щоб використати у комерційних цілях. То я казав тому слідчому: де такий базар є, що я можу все це продать, кому воно треба? Перший раз у них нічого не вийшло. А в березні повторну експертизу призначають. Там уже з’я­вилося нове звинувачення. Але я не сумніваюся, що Катеринопільський суд мене виправдає.

 Лариса КОЖУШКО

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Пригоди-кримінал

Стрічка новин