“Чорний ювілей” Чорнобиля

Друк e-mail

Четвер, 28 квітня 2011, 11:31

Двадцять п’яту річницю трагедії на ЧАЕС вшановували цього вівторка в кожному куточку Черкащини. 

А об 11-ій годині в Черкасах колона в кілька сотень людей — курсантів Академії пожежної безпеки, ліквідаторів аварії, чорнобильських вдів, представників влади й громадськості, на чолі якої рухався броне­транспортер і пожежні машини, під звуки козацького маршу й невмирущої “Прощання слов’янки” вирушила від музично-драматичного театру до Першотравневого парку.

 

Головні заходи ювілейної річниці трагедії пройшли у Черкасах біля обеліска-пам’ятника “Жертвам Чорнобиля”. Тут відбувся мітинг-реквієм.

— Сьогодні — скорботний, чорний ювілей. З відстані років ми починаємо по-справжньому усвідомлювати, що таке Чорнобиль. Наслідки цього лиха ще відчуватимуть на собі наші внуки і правнуки, — зазначив голова ОДА Сергій Тулуб.

Ця біда упала й на Черкащину. Статистика безжальна — радіонуклідами забруднено майже 15 відсотків території області, 17 тисяч своїх синів і доньок направила вона гасити атомну пожежу. А загалом понад 130 тисяч черкащан мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Щоб врятуватися від цього лиха, українці мають сподіватися лише на власні сили, переконаний Сергій Тулуб. І в державі є тверда політична воля допомогти людям, які постраждали від Чорнобиля. У місцевих бюджетах на поліпшення медичного й соціально-побутового обслуговування “чорнобильців” цьогоріч додатково спрямовано понад півтора мільйона гривень. Вдвічі збільшено фінансову підтримку громадських чорнобильських організацій.

Губернатор разом із головою обласної ради Валерієм Черняком та мером Черкас Сергієм Одаричем поклали квіти до обеліска. Потім священики відслужили молебень по всіх загиблих від “атомного джина”.

Цього ж дня керівник області відкрив у Городищі пам’ятник чорнобильцям, встановлений на кошти меценатів, а в Першій міській лікарні Черкас — оновлене терапевтичне відділення на 40 ліжок для лікування постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. На його ремонт витратили понад мільйон 600 тисяч гривень із державного та міського бюджетів.

Анатолій КОТОВ

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Головні новини

Стрічка новин