ЗА “МАЛЕНЬКУ ІРУ” ВАТУТІНЕЦЬ ОДЕРЖАВ 11 РОКІВ ТЮРМИ

Друк e-mail

Четвер, 28 квітня 2011, 11:26

У березні Ватутінський міський суд засудив до 11 років ув’язнення 23-річного місцевого жителя на ім’я  Денис за зґвалтування неповнолітньої ватутінки Ірини, 1996 року народження (ім’я потерпілої змінено). На час здійснення злочину дівчинці не було й чотирнадцяти років. Про це повідомив помічник Звенигородського міжрайонного прокурора, державний обвинувачувач Віктор Борщ.

Шостого липня минуло-го року Денис із това-ришем заробили по 100 гривень, копаючи яму у знайомого, — розповідає Віктор Миколайович. — Саме напередодні Івана Купала купили спиртне. Ішов дощ. Компанія зупинилася “на хаті” знайомої. Відпочивали “під оковиту” до півночі. Саме коли душа забажала свята, хлопцям зателефонували Ірина та її подруга-ровесниця. Запросили хлопців зустрітися в кафе. Посиділи. Коли дівчата вже збиралися додому, Денис відізвав Ірину вбік.

 Раніше Ірина нібито зустрічалася зі старшим братом Дениса.

 — Він мовчки довго дивився на мене, тоді став обіймати, — згадувала 15-річна потерпіла. На суді вона давала покази у присутності своєї матері. — Я подумала, що це він так собі, по дружньому. Тоді Денис попросив “зробити йому приємне”. Я зрозуміла, що він має на увазі, відмовилась. Тоді він почав заламувати мені руки, штовхнув у плече. Я впала.

Це помітила подружка потерпілої, теж неповнолітня.

 — Я кинулась подрузі на допомогу, — переконувала 15-річна дівчина. — Денис сказав мені: “Рахую до п’яти. Якщо ти зараз не підеш, то ляжеш замість неї”.

 Згідно з матеріалами кримінальної справи, хлопець за допомогою психологічного тиску та погроз примусив неповнолітню задовольнити свої потреби природним і неприродним способом.

 — Він говорив мені, що в армії дізнався про точки на шиї, на які як надавиш, то можна вмерти чи втратити пам’ять, — розповідала потерпіла під час розслідування. — Я злякалася. Він опустив свої штани. А з мене стягнув майку, поставив на коліна.

 — Після цього наш герой заламав дівчині руку і потягнув її у малолюдні місця шахтарського містечка, — продовжує помічник прокурора Звенигородського району Віктор Борщ. — Тримав над прірвою з погрозою скинути донизу. Потім цілу ніч ґвалтував. Виходячи з результатів експертиз, слідство дійшло висновку, що в силу свого малолітнього віку дівчина не могла чинити опору. У статеві зносини природнім шляхом ґвалтівник вступав з неповнолітньою тричі.

 Подружка тим часом повідомила про зникнення Ірини її сестрі. Вночі шукали дівчину недалеко від місця гвалтування, кликали, але ніхто не відгукувався. Як стверджує потерпіла, Денис затуляв їй рукою рота. Додому вона змогла повернутися під ранок. Жалюгідний вигляд дівчини стривожив рідних. Довелося у всьому зізнатися.

 — Однак підсудний так і не визнав своєї вини, — зазначив державний обвинувачувач. — То він стверджував, що потерпіла сама чіплялась йому на шию, то говорив, буцімто не знав, що та неповнолітня. Щодо останнього, то ми довели протилежне. Один таксист посвідчив, що бачив на задньому сидінні свого авто, як Ірина фліртувала з Денисом. Хлопець тоді недбало кинув юнці: “Відчепись, ти — малолітка!”

 У Звенигородській міжрайонній прокуратурі вважають, що ватутінська дев’ятикласниця досі не відійшла від пережитої психологічної травми. Розгляд цієї надто особистої справи проходив у закритому судовому засіданні. Однак чутки у невеликому містечку поширюються швидко.

 Вирок Ватутінського міського суду прокуратурою апелюється. Державне звинувачення вимагає ґвалтівнику 14 років позбавлення волі.

 Лариса КОЖУШКО

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Пригоди-кримінал

Стрічка новин