ЧЕРКАСЬКИЙ “РАЙФФАЙЗЕНБАНКАВАЛЬ” ЗАПРОПОНУВА АГРАРІЯМ НА 2011 РІК НОВІ КРЕДИТНІ ПРОЕКТИ

Друк e-mail

П'ятниця, 18 лютого 2011, 10:18

З новими банківськими можливостями ознайомили своїх клієнтів, керівників агрофірм, представники Черкаської обласної дирекції ПАТ “Райффайзен Банк Аваль” на нещодавно проведеному круглому столі. Зокрема, це спільний із страховими компаніями проект “Страхування посівів”, що вперше запроваджується в Україні, та фінансування будівництва елеваторів.

 

За словами директора з питань кор-поративної діяльності Черкаської обласної дирекції ПАТ “Райффайзен Банк Аваль” Андрія Середи, на сьогодні банк має 26 відділень і представлений в усіх районах області. Кредитний портфель становить майже мільярд гривень, або майже 20 відсотків вкладень усіх банківських установ Черкащини в її економіку. Торік банк видав кредитів на суму 538 мільйонів гривень. З них 210 мільйонів отримали 62 сільгосппідприємства області. А споріднена структура банку ТОВ “Райффайзен Аваль Лізинг” надала черкаським аграріям сільськогосподарську техніку в лізинг на суму 150 мільйонів.

Цьогоріч банк планує надати сільгоспвиробникам 120 мільйонів гривень кредитів, а підприємствам переробної промисловості — 71 мільйон. Менші відсотки за кредитами платитимуть аграрії, які співпрацюють з партнерами банку — постачальниками сільськогосподарської техніки, мінеральних добрив, насіннєвого матеріалу, засобів захисту рослин. А це ПАТ “Компанія “РАЙЗ”, ТОВ “Украгролізинг”, ВАТ “Лебединський насіннєвий завод”, ТОВ “Техноторг”. Представники цих компаній у своїх виступах запропонували аграріям спільні з банком програми.

Представник центрального офісу банку Наталія Шевчук пояснила присутнім переваги агрострахування:

— Воно дасть вам стабільність в часі. Й дозволить не так залежати від погодних умов і повернути взяту позику. За кордоном страхується до 85 відсотків урожаю, а в Україні —поки лише 3 відсотки. Між іншим, в Канаді й США страхування майбутнього врожаю є обов’язковою умовою отримання кредиту. Ми вам рекомендуємо страхувати посіви на весь цикл вирощування — від посіву до збору врожаю.

Фінансувати будівництво елеваторних комплексів запропонував керівникам агрофірм представник центрального офісу банку Володимир Онищук.

— Цей проект ще називають “елеватор під ключ”. Звісно, для сільгоспвиробників це значні затрати ресурсів, але за два-три роки будуть непогані результати. Аграрії зможуть тривалий час зберігати своє зерно і не втрачати його якості. І не залежати від несприятливої цінової кон’юнктури ринку. Кредит даємо на термін до 7 років.

Учасники круглого столу надали свої пропозиції для покращення співпраці.

Анатолій КОТОВ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин