ДЛЯ СІЛЬСЬКИХ ДІТЕЙ БУДЕ ПРИДБАНО ШКІЛЬНІ АВТОБУСИ ВИРІШИЛА ОБЛАСНА РАДА

Друк e-mail

П'ятниця, 18 лютого 2011, 09:54

Середньомісячна заробітна плата в розмірі дві тисячі п’ятдесят гривень, створення близько двадцяти тисяч нових робочих місць, зростання показників сільськогосподарського і промислового виробництва — такий втішний прогноз щодо покращення рівня життя прозвучав цього вівторка на четвертій сесії обласної ради під час розгляду програми економічного і соціального розвитку Черкаської області на 2011 рік.


Загалом того дня депутати обласної ради опрацювали понад тридцять питань, і окрім програми економічного й соціального розвитку затвердили програми залучення інвестицій в економіку Черкаської області на 2011-2015 роки, боротьби з браконьєрством, збереження водних живих ресурсів та забезпечення безпеки судноплавства на водних об’єктах Черкаської області на 2011-2015 роки, прийняли звіт про виконання обласного бюджету за 2010 рік, а також внесли деякі зміни до бюджету 2011 року тощо.
За словами начальника головного управління економіки облдержадміністрації Анатолія Костенка, над програмою економічного й соціального розвитку працювала група фахівців, до складу якої увійшли й підприємці, й науковці. Програма спрямована на підвищення рівня життя черкащан, що стане можливим завдяки відновленню роботи підприємств, покращенню інвестиційного мікроклімату, розвитку інфраструктури, зокрема туристичної галузі. Окрім того, документ містить принципово новий розділ щодо розвитку села.
Разом з тим самі розробники програми не обіцяють миттєвого ефекту від її втілення.
— Характер зростання буде стриманим, — прокоментував Анатолій Костенко, — оскільки говорити про те, що негативні тенденції вже подолано, поки що зарано.
За програму економічного й соціального розвитку проголосував 81 депутат. Таку ж кількість голосів “за” набрала й програма щодо залучення інвестицій в економіку області. Презентуючи її, перший заступник начальника головного управління інвестиційно-іноваційної політики, підприємництва та зовнішніх зносин облдержадміністрації Євген Калінічев розповів, що сьогодні в Україну важко залучати світовий інвестиційний капітал, бо маємо незадовільний бізнес-клімат. У свою чергу, без інвестиційного капіталу неможливо побудувати в країні високотехнологічну економіку. Тому програмою передбачені кроки одразу в кількох напрямках: у сфері дозвільної системи, залучення інвестицій і розвитку підприємництва, модернізації інфраструктури та базових секторів, а також у сфері житлово-комунального господарства. Серед очікуваних результатів запровадження цієї програми — “досягнення середньорічного приросту обсягів інвестицій у розмірі не менше 30 відсотків від обсягу прямих іноземних інвестицій, залучених в область за підсумками 2010 року”.
Одразу кілька питань, розглянутих того дня депутатами, були присвячені селу. Так, 86 голосів народні обранці віддали за програму будівництва в 2011 році сільських багатофункціональних спортивних майданчиків. Впродовж року заплановано побудувати такі майданчики в двадцяти населених пунктах області й таким чином сприяти залученню сільського населення до занять фізкультурою. Більшість депутатів підтримала й зміни, запропонавані до програми “Шкільний автобус”. Відповідно до цих змін, задля того, аби діти з сільської місцевості могли дістатися до свого навчального закладу, буде придбано 42 шкільні автобуси. Перші десять — вже на початку березня цього року. (По закінченню сесії голова облдержадміністрації Сергій Тулуб розповів, що вже є домовленість про купівлю автобусів із керівництвом “Богдана”).
Натомість іншу програму — “Сільська школа Черкащини” — депутати прийняли лише за основу. Програмою передбачена оптимізація навчальних закладів і утворення сорока освітніх округів. Наприклад, цього року було запропоновано ліквідувати 13 загальноосвітніх навчальних закладів і утворити 23 округи. Для подальшої роботи над програмою було вирішено зібрати на громадські обговорення вчителів.
Каменем спотикання четвертої сесії стало питання про закриття обласних дитячих санаторіїв “Зміна” та “Пролісок”. Депутати так і не дійшли згоди, чи виправданий такий крок. Прихильників збереження санаторного фонду Черкащини не переконали навіть аргументи начальника головного управління охорони здоров’я та медицини катастроф облдержадміністрації Володимира Брожика, який запевняв, що умови для лікування дітей із малозабезпечених сільських родин таким чином погіршено не буде, адже є інші санаторії, зокрема “Сосновий Бір”. Та й за кількістю місць для дітей у санаторних закладах (їх у нас 460), за його словами, Черкащина обігнала навіть більшу за розміром Донеччину. Тож, пропозицію закрити “Зміну” і “Пролісок” підтримало лише 48 депутатів обласної ради. Голова облдержадміністрації Сергій Тулуб запропонував внести його до порядку денного громадських слухань із реформування охорони здоров’я області, а голова обласної ради Валерій Черняк повідомив, що цей захід відбудеться 24 лютого.
 Протягом роботи сесії депутати розглянули ще низку питань: затвердили звіт про виконання обласного бюджету за 2010 рік і зміни до бюджету на 2011 рік. А також два нових об’єкти природно-заповідного фонду області — парк-пам’ятник садово-паркового мистецтва “Соснівський” у Черкасах та гідрологічний заказник урочище Одая Лісівської сільської ради Тальнівського району. Дістала підтримку й програма боротьби з бракон’єрством.
По закінченню роботи сесії голова облдержадміністрації Сергій Тулуб поділився з журналістами враженнями щодо подій пленарного дня. Зокрема, під час брифінгу він розповів, що до 1 травня будуть закінчені роботи із реставрації річкового вокзалу в місті Черкаси. (Того дня на сесії було прийняте рішення про прийняття цього об’єкта в обласну комунальну власність. Як стало відомо, річпорт, приміщення якого оцінили в 2,85 мільйона гривень, передала приватна структура “Нова конструкція”.)
— Відповідно до програми “Будуємо нову Черкащину”, де одним із основних питань є розбудова річкового порту, а також відновлення туристичного судноплавства за маршрутами “Київ — Канів — Черкаси — Чигирин”, ми проводимо активну роботу в напрямку реалізації цих завдань, — прокоментував голова ОДА.
Ніка БЕРКУТ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Головні новини

Стрічка новин