ЙОРДАНСЬКА КУПІЛЬ: І “ВЕСЕЛІ МОЛОДИЧКИ” порадували гостей у Мельниках на Водохреще

Друк e-mail

Середа, 09 лютого 2011, 10:38

Цілющою йорданською водою освятитися, причаститися, вмитися, щоб бути цілий рік здоровим і не мати напастей, — для цього у придніпровське село Мельники Чорнобаївського району 19 січня з’їхалося багато люду. Ще вдосвіта урочисту літургію в Свято-Вознесенській церкві відправив протоієрей Володимир. А обідньої пори до села прибули гості з області — голова обл-держадміністрації Сергій Тулуб і голова обласної ради Валерій Черняк, керівники РДА та райради Олексій Головко й   Олексій Боровик. Вони й очолили хресну ходу до сільського ставу, де під відкритим небом відбувалося освячення води.

 

 

Серед криги вирізаний хрест. Воду в ополонці освятив благочинний Чорнобаївського району отець Іоанн. Він же запросив до купелі бажаючих пірнути й сполоснутися. Таких було багато, як чоловіків, так і жінок. Захоплені були й ті, хто пірнав, а ще більше ті, хто спостерігав збоку.

Люди запасалися свяченою водою. Були чемними, гречними й побожними.

Тут, на березі, до присутніх звернувся Сергій Тулуб, привітавши людей з початком року, і, не прикрашаючи дійсності, застеріг, що рік буде непростий і треба багато працювати, щоб досягти сподіваного.

З піснеспівами, колядками й щедрівками виступали самодіяльні колективи сільських громад Лящівки, Хрестителевого, Богодухівки, Ревбинець, Великих і Малих Канівців, Ірклієва. Пригощалися та веселилися. Чи не найбільше багатьом запам’яталася риба та вареники з Ірклієва, а з художніх номерів — “Веселі молодички” з Богодухівки. Потім дивували присутніх козацькі забави, на яких вправлялися в силі та спритності чоловіки.

Валентина

ГАВРИШКЕВИЧ

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин