«Садок вишневий коло хати» знову розквітнув у Городищі

Друк e-mail

Середа, 30 травня 2012, 09:53

Мистецький фестиваль «Садок вишневий коло хати» у м.Городище запроваджено ще 1989 року з ініціативи колишнього начальника управління культури Віктора Собченка та обласного центру народної творчості у рамках всеукраїнського свята «В сім’ї вольній, новій». Вшановуючи в ці дні пам’ять Великого Кобзаря, городищани віддають належну шану й іншим своїм знаменитим землякам: композитору Семену Гулаку-Артемовському, меценату Платону Симиренку та іншим відомим уродженцям краю.

Упродовж перших трьох років фестиваль проводився на Мліївській науково-дослідній станції садівництва ім.Л.П.Симиренка. Спонсором цього заходу був інститут садівництва і його директор — академік, професор Микола Артеменко. З часом фестиваль набув ширших масштабів. У заході брали участь мистецькі колективи з Польщі, Німеччини, Молдови, Росії, Прибалтики.
За роки власної історії «Садок вишневий коло хати» не лише отримав, так би мовити, постійну прописку на Городищині, а й став одним із наймасовіших заходів у районі. Цьогорічне свято стартувало на площі Семена Гулака-Артемовського виконанням Шевченкового «Реве та стогне Дніпр широкий» народною аматорською капелою бандуристів Городищенської дитячої школи мистецтв. Дівчата в українських костюмах вручили хліб-сіль почесним гостям фестивалю — заступнику голови облдержадміністрації Олексію Головку, заступнику голови обласної ради Василю Касяну, іншим учасникам і представникам мистецьких колективів. Під звуки козацького маршу вони пройшли святковою ходою до літньої естради у міський сад, де оглянули виставку «Чарівний світ достатку і краси».
Капела бандуристів виконала програмний твір свята «Садок вишневий коло хати». Голова Городищенської райдержадміністрації Олександр Ганджа у своєму вітальному слові зробив короткий екскурс в історію краю. Він запросив до виступу заступника голови облдержадміністрації Олексія Головка. Звертаючись до жителів Городищенського району та його гостей, Олексій Іванович, насамперед, передав їм привітання від голови облдерж­адміністрації, Героя України Сергій Тулуба та побажання успішного сьогодення і майбутнього. Зі словами привітань звернулися до учасників заходу також заступник голови обласної ради Василь Касян та Герой України Геннадій Бобов.
Далі відбулося нагородження кращих митців Городищенського району. Від імені оргкомітету свята Олексій Головко вручив премію ім.С.С.Гулака-Артемовського та родини Симиренків цьогорічному лауреату — народній аматорській хор-ланці Старосільського центру культури і дозвілля.
Мистецький фестиваль продов­жився виконанням чудових українських пісень. Свято жило, вирувало, співало і частувало, творило дива, вигравало на гармошці і бубні, заспівувало приспівок, сміялося і журилося, грало барвами вишивок і полонило ароматами страв.
Наталя БОРИСЮК,
член Національної спілки журналістів України


 

 

Коментарі  

 
0 #1 profile 30.10.2018 18:44
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин