“Депутат має жити інтересами своїх виборців”

Друк e-mail

Середа, 30 травня 2012, 09:49

— Наскільки важливо дослухатися до людей, їхньої думки, детально вивчати потреби навіть окремого виборця, я сповна зрозуміла, коли мене вперше обрали депутатом Соснівської районної ради, — каже Валентина Івашкевич, жінка, яку згодом напівофіційно назвуть у Черкасах “берегинею району”.

І пригадує: щойно межі обласного центру розширилися за рахунок приєднання приміського села Дахнівка, як звідти прийшли у районну раду гінці. Щоб запитати: ну ліквідували у нас сільраду, то скажіть, хто займатиметься тепер нашими проблемами, адже з усього видно, що місту ми наче п’яте колесо до воза?!
— Ось тут ми й замислилися: конче необхідно саме зараз почати процес розподілу району на мікрорайони, з утворенням там комітетів самоорганізації, які гранично наближені до людей, тримають руку на пульсі життя. Таким чином влада матиме постійний зв’язок із виборцями, — ділиться набутим досвідом у боротьбі з косністю усталених поглядів на роль рад наша співрозмовниця. — У 98-му ми зайнялися цим впритул і незабаром Соснівський район був поділений на дев’ять мікрорайонів. Тож, переконана, оскільки ця ініціатива, народжена “знизу”, була нагальною потребою суспільства, не випадково в 2001-му році з’явився й закон про органи самоорганізації населення.
У Черкаси Валентина Івашкевич, як багато хто з жінок, приїхала за чоловіком, уже випуск­ницею Харківського інституту інженерів комунального господарства. Тож про тонкощі цієї галузі знала все, як відразу побачила й проблеми черкасців, які звикли хаяти комунальників, не надто сподіваючись на поліпшення ситуації. Вважає, великою школою для неї як для депутата, згодом заступника, голови райвиконкому стала обов’язковість виконання наказів виборців:
— Переконана, ця робота абсолютно протипоказана тим, хто не хоче слухати людей, не переймається їхнім життям. Адже, якщо ти депутат, тим більше, керівник районної ланки, тобі обов’язково має боліти доля конкретного сироти, самотніх людей, яким так тяжко виживати у будь-які часи. Саме керуючись цим, ми створили один із кращих не лише в області, а й у країні територіальний центр по обслуговуванню цієї категорії громадян (він існує й досі), медико-соціальний центр, що, на жаль, уже не працює.
Зайнята безкінечною роботою, жінка на керівній посаді все одно мусить знаходити час на родину, дещицю його приділяти собі. Всі, хто знає Валентину Василівну, можуть підтвердити: завжди вона була й залишається своєрідним еталоном стилю для місцевого жіноцтва. Як примудряється у цій круговерті встигати не лише у люстерко подивитися? Неля Посувайло, у недалекому минулому директор школи, працівник відділу освіти, щодо цього (після багатьох років плідної співпраці, адже голова райвиконкому, депутат обласної ради не за посадою, за покликом душі опікувалася школами й дитсадками) каже: ”Валентина Василівна, скільки її знаю, багатьох вражає своєю організованістю. Близькі люди підтвердять: вона водночас і буквально золота матір для своїх донечок Наташі та Юлі (обидві дістали прекрасну освіту й виховання), і не обійде увагою нікого з тих, хто до неї звертається за допомогою, співчуттям, підтримкою. Її ерудиція часом вражає, але це тих, хто не знає, як багато ця жінка працює над собою. А те, що вона, до всього, завжди гарно виглядає, то це насамперед відображення стану її душі. Це — тип сучасної жінки і, гадаю, нам просто пощастило працювати з такою людиною. Вона також приклад того, що добрі справи обов’язково залишаться помітним слідом для міста, району, окремих жителів. Пройдіться Соснівським районом — там буквально немає куточка, якого, образно кажучи, не торкнулися турботливі руки цієї жінки”.
Сьогодні Валентина Івашкевич відзначає свій ювілей. Усе такою ж чарівною, інтелігентною, якою її знають у Черкасах, вона приймає поздоровлення. До числа тих, хто прагнув би висловити їй своє захоплення, гадаємо, подумки приєднуються сотні й сотні черкасців, яких вона за ці роки змогла словом і ділом обігріти, підбадьорити, додати їм снаги.
Ганна Шквар

 

 

Коментарі  

 
0 #1 profile 01.11.2018 09:32
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Черкаси

Стрічка новин