Обережно! На вулиці… міліціонери-розбишаки

Друк e-mail

Середа, 30 травня 2012, 09:18

Черкаські міліціонери взяли собі моду розважатися, б’ючи перехожих. Із несподіваним виявом міліцейської агресії днями зіткнувся житель Черкас Сергій Яровенко, який після цього потрапив до лікарні.

Вийшов купити хліба…

17 квітня близько шостої вечора Сергій, який проживає по вул. Різдвяній 57, вийшов на вулицю. У планах на вечір були лише прогулянка зі своїм собачкою-пікінесом та купівля хліба. Нічого не віщувало пригод. Почав накрапати дощ і Сергій заховався під козирок сусіднього будинку, що на вул. Різдвяна 56. Раптом до будинку підкотив синій «Жигуль» п’ятої моделі з синіми номерами. Із машини вийшов працівник міліції у чорній формі з написом на спині «експерт». Як пізніше розповів потерпілий, міліціонер почав товкти його як грушу, завдаючи удари кулаками по голові, не кажучи при цьому ні слова. Сергій спробував урятуватися втечею. Однак на допомогу «експерту» з машини вискочив інший працівник міліції, одягнений у формений одяг.
Озброєні пістолетами правоохоронці наздогнали Сергія біля Інтернет-клубу «Трафік». Вони навели на молодого чоловіка зброю і звеліли лягти. Щойно хлопець виконав вимогу, його почали гамселити, нещадно б’ючи руками й ногами. Будь-яка спроба підвестися викликала у міліціонерів нові припадки гніву. Хлопцю знову погрожували пістолетом і товкли. Сергій, витримуючи удари, що сипалися на нього як град, не переставав просити правоохоронців припинити побиття. Однак прохання жодного успіху не мали. У цей момент із клубу вийшла дівчина. Побачивши, що відбувається, вона почала щосили кричати: «Чого ви так його б’єте?!» і вимагала припинити неподобство. На диво, міліціонери перестали бити Сергія, а заломили йому руки, застебнувши їх у наручники, й так само мовчки повели до автомобіля. Нападниками виявилися зовсім не бандити, переодягнені у міліцейські мундири, а працівники Придніпровського РВ УМВС.
Вони доправили Сергія Яровенка до райвідділку. Встановлення особи затриманого забрало не багато часу. І вже скоро Сергія без жодних пояснень відпустили на всі чотири сторони. Щоправда, перед цим вони змусили його підписати розписку про те, що він не має до міліції жодних претензій…
По гарячих слідах
Сергію, вочевидь, не пощастило, що у нього пікінес, а не який-небудь вовкодав, який, при нападі на хазяїна, із почуття собачого обов’язку, на раз полатав би міліцейські зади. Натомість, дуже пощастило, що його не забили до смерті, а привізши до райвідділку, не катували, щоб «повісити» на нього чужі злочини, хоча, виходячи з вищевикладеного, цілком могли. А ще дуже пощастило, що його дружина — юрист. Настя того дня була у відрядженні й повернулася пізно ввечері. А побачивши що зробили з її чоловіком, почала діяти, відповідно до чинного законодавства. Вона відвезла Сергія до лікарів у травмпункт і до судмедексперта, які засвідчили факт наявності на його тілі ушкоджень хуліганського характеру. Упродовж кількох наступних днів заяви про побиття міліціонерами Сергія Яровенка лягли на столи працівників обласного УМВС та міського прокурора.
Встановити особи хуліганів від міліції було справою часу. Одного із забіяк знайшли й ідентифікували через соціальну мережу «Однокласники». Особу іншого допомогли встановити друзі та знайомі. Благо, Черкаси — невелике місто, де майже всі про всіх знають.
Честь мундира
«Розслідування», яке провели працівники в обласному міліцейському відомстві, звелося до банального умовляння забрати заяву. А коли бажаного ефекту це не дало, в хід пішли дещо завуальовані залякування, штибу «і чого ви добиваєтеся?!», «і навіщо вам це потрібно?!» і тому подібне. Пробували чинити тиск на «непоступливу» Настю через знайомих. А потім взагалі нахабно заявили: «Ваш чоловік сам у всьому винен. Він же тікав!». Оригінальний, як на мене, аргумент. Он і народна мудрість вчить: «Б’ють? — Тікай!». При цьому ніхто і з міліцейського началь­ства геть і не думав вибачатися. І навіть півсловом ні­хто не пояснив, чого в тому мікрорайоні у вечірніх сутінках бродили двійко міліціонерів, які ніякого відношення до патрулювання вулиць не мають? «Менти» своїх вперто не здають. Хто б сумнівався.
В обласному управлінні міліції коментувати інцидент не воліють. Як повідомила керівник Центру громадських зв’язків УМВС України в Черкаській області Наталія Таран, оцінку події дадуть у прокуратурі, куди перенаправили звернення Сергія Яровенка щодо побиття працівниками міліції.
Ще оригінальніше повелися працівники прокуратури.
— Буквально вчора спілкувалися зі слідчим міської прокуратури. І в мене з’явилося переконання, що вони, аби захистити честь міліцейського мундира, ходу справі не даватимуть. Спілкуючись зі мною, слідчий винувато ховав очі й ледь не прямо натякав, що кримінальну справу про побиття міліціонерами Сергія порушувати не будуть за… відсутністю складу злочину. Втім, я не збираюсь зупинятися. Бо дуже хочу, щоб правда перемогла, і щоб винні понесли заслужене покарання. Якщо буде треба, дійдемо до обласного і генерального прокурорів, і до Президента, і до Європейського суду. Нас на юридичному факультеті викладачі вчили, що закон один для всіх. Порушив?! — Відповідай!, — поділилася із журналістом Сергієва дружина Анастасія Ждан.
***
За кілька днів після побиття стан здоров’я Сергія раптово погіршився. Зараз чоловік перебуває на стаціонарному лікуванні. Замість того, аби працювати й заробляти гроші для сім’ї, як було ще зовсім недавно, він, разом із дружиною, мусить витрачати гроші на ліки.
 

 

Коментарі  

 
0 #3 profile 31.10.2018 07:59
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Цитувати
 
 
0 #2 Ukrainian man 26.10.2014 08:53
От СУКИ РОБЛЯТЬ ЩО Хочуть а начальство кришує.Я вже давно зрозумів що краще виходити на вулицю як мінімум в двох.
Цитувати
 
 
-1 #1 almaz 17.09.2012 09:24
Міліція вже давно не захищає свій народ! Народ за рахунок якого ця сама міліція і живе! В Україні більше немає зовнішнього ворога є тільки внутрішній. Саме тому зараз в армію призивають найбільше хлопців саме у внутрішні війська! А людям потрібно тільки самим себе захищати! Людям потрібно об`єднуватись в різні організації і допомагати одне одному, інакше не буде!
Наприклад об"єднання людей які допомагають одне одному це МММ-2012! і не потрібно гнати на цю організацію! Виключіть телевізор і самі спробуйте розібратись з чим МММ бориться!
Реєстрація в МММ за ссилкою sergey-mavrodi.com/?i=seeruser
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Пригоди-кримінал

Стрічка новин