Літні канікули стартують 1 червня

Друк e-mail

Середа, 30 травня 2012, 09:06

Пришкільні табори в області почали роботу 28 травня. Причому, деякі з них — не лише відпочинкові, а й оздоровчі. А також батьки зможуть влаштувати дітей до таборів праці й відпочинку: їх діятиме 17, з них два — санаторного типу. Мінімальна вартість путівки в дитячі оздоровчі заклади області — 1,455 тисячі гривень, максимальна – 2,835 тисячі.

Загальна сума державних коштів на оздоровлення дітей цього року — 26 мільйонів гривень (торік було близько 20-ти мільйонів), — повідомила на вчорашній прес-конференції заступник голови облдержадміністрації Тетяна ПРІТЧЕНКО.
Зоркрема, якщо торік Фонд соціального страхування спрямував на оздоровлення дітей близько 3-ох мільйонів гривень, то цього року передбачається 7,5 мільйона. Якщо торік була така біда, що батьки не могли навіть частково доплатити за путівку для дитини, то цього року фонд спрямує на часткову проплату путівок лише 1,3 мільйона, всі інші кошти підуть на повну проплату путівок.
Щоб при школі й оздоровились
— Плануємо оздоровити 73 відсотки дітей (торік було 63 відсотки). Це близько 78 тисяч дітей, — розповіла заступник голови облдержадміністрації Тетяна Прітченко. — Будуємо амбітні плани, бо нас серйозно покритикували торік за низький показник оздоровчих послуг: був 17 відсотків. Цього року ми беремо зобов’язання оздоровити 26 відсот­ків дітей.
Тож продовжуємо роботу з відкриття пришкільних таборів не лише відпочинкових, а й оздоровчих. Наприклад, торік було відкрито два таких табори — у Коржівці Уманського району і в Ліплявому Канівського району. Тут є все для цілодобового перебування: харчування, спальні, душові кімнати, медичне забезпечення. Цьогоріч плануємо створити такий табір на базі Монастирищенської ЗОШ-інтернату.
У дошкільних навчальних закладах цього року буде посилене харчування: голова облдержадміністрації Сергій Тулуб дав доручення взяти на контроль питання якісного й безпечного харчування.
Як визначається вартість перебування дитини у пришкільному таборі? — поцікавились журналісти. Адже у деяких школах ідеться про 60 гривень на день, це дорогувато. Начальник головного управління освіти і науки облдержадміністрації Іван ШАРАПА пояснив:
— Батьки оплачують лише вартість харчування та деякі заходи (скажімо, вартість квитка в кіно чи в зоопарк). У кожному навчальному закладі визначають ціну перебування відповідно до затвердженого меню. Торік була вартість 8-20 гривень.

 


Поїв і кіно подивився — це вчорашній день
— Пришкільний табір багатьом сім’ям дає єдину можливість оздоровити дітей, бо ж вартість путівки в санаторії, на курорти висока, — зауважує Іван Шарапа.
Тимчасом цього року, повідомляє він, деякі пришкільні табори матимуть у своїй роботі таку відмінність від минулого, як робота в три зміни.
— До нас було багато звернень батьків, в основному з Черкас, що пришкільні табори працюють лише на початку літа. Тому якщо по селах буде переважно одна зміна, то в Черкасах практикуватимемо другу і третю.
Як повідомила Тетяна Прітченко, є тенденція до урізноманітнення літнього відпочинку для посилення виховної, пізнавальної складової. Скажімо, при Малій академії наук, яка функціонує при обласному центрі еколого-натуралістичної творчості, діє табір для талановитих дітей «Еврика». Тут дівчата й хлопці мають можливість спілкуватися з ученими за тими напрямками наукової діяльності, в якій роблять перші кроки.
Є така вразлива категорія підлітків, зауважила Тетяна Федорівна, як вихованці ПТУ — в тому сенсі, що вони мало охоплені організованим літнім відпочинком: уже не школярі і ще не дорослі. Цього року їм приділять більше уваги. Але учням училищ цікавий відпочинок по-особливому, просто поїсти й кіно подивитись — це не те. Їм би наметове містечко, табори з козацькою наукою.
Цього літа в області діятиме сім наметових містечок. Також відновить роботу оздоровчий заклад «Орлятко», який не працював торік, а тепер запросить по 160 осіб на зміну для відпочинку на «Козацькій Дахнівській Січі» — таке нове спрямування закладу.
— Щоб на вищому рівні проводилася виховна робота у всіх літніх таборах, ми розробили положення про відповідний обласний конкурс, — повідомила Тетяна Прітченко.

Яким буде свято 1 червня?
Для дітей у нас робиться багато не лише з нагоди цього дня — зауважила Тетяна Прітченко. Так, в області діє ряд програм — скажімо, роботи з обдарованою молоддю, реформування інтернатних закладів (яка включає питання забезпечення житлом). Захист прав дитини забезпечує введена в дію обласна дитяча лікарня. Зокрема, залучено 8 мільйонів гривень, щоб забезпечити реабілітацію в ній дітей, які хворіють на ДЦП.
Область на першому місці з охоплення дітей дошкільною освітою, у нас стовідсоткове забезпечення підвезенням учнів до навчальних закладів. Другий рік поспіль іде планове будівництво спортивних майданчиків.
Розповідаючи про святкові заходи, повідомила, що 1 червня Президент України Віктор Янукович зустрічатиметься з дітьми. Від нашої області до делегації ввійдуть п’ятеро: двоє третьокласників зі Звенигородського району, обдарована дитина з Черкаського району, вихованець дитячого будинку сімейного типу з Уманського району, який у цій сім’ї розкрив свій поетичний талант, вихованець Корсунь-Шевченківського інтернату — дитина з обмеженими можливостями, яка поїде з сурдоперекладачем.
Цього року передбачене проведення мистецького свята «Є у життя найвища цінність — Вкраїна, мати і дитя». Понад 500 дітей пільгових категорій візьмуть участь у цьому святі. Для них заплановані екскурсії Черкасами, фото на згадку, вітання акторів Черкаського обласного драмтеатру імені Т.Г.Шевченка, обласного лялькового театру, розваги.
Служба у справах дітей облдержадміністрації започаткувала також проведення обласного конкурсу серед дітей, які виховуються в прийомних сім’ях і дитячих будинках сімейного типу. Виставка робіт вже облаштована на першому поверсі в облдерж­адміністрації.
— Ми привітаємо також дітей, які перебувають у слідчому ізоляторі №30. Там є діти з нашої області — 11 осіб, і 31 травня ми їх відвідаємо, для них закуплені подарунки, — повідомила Оксана Покатілова.

 


 

 

Коментарі  

 
0 #1 profile 02.11.2018 11:42
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Здоров’я

Стрічка новин