День перепоховання Пророка став святим для України

Друк e-mail

П'ятниця, 25 травня 2012, 07:37

Голова облдержадміністрації, Герой України Сергій Тулуб минулого вівторка взяв участь в урочистих заходах з нагоди 151-ої річниці перепоховання праху Тараса Шевченка у Каневі. До заходів долучилися й радник Президента України — керівник головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань Ганна Герман, керівництво області, громадськість.

Урочистості розпочалися з молебню і запалення свічок в Успенському соборі. Після цього відбулася піша хода від собору до Тарасової гори, де очільник області та всі бажаючі вклонилися Пророкові українського народу й поклали квіти до підніжжя його пам’ятника.
Цьогоріч було дві піші ходи: перша — традиційним шляхом, а друга — історично достовірним. Адже, як свідчать історичні джерела, похоронна процесія пролягала через гори й ліс, бо повний весняними водами Дніпро розлився аж до самої Чернечої гори. І через 151 рік останнім шляхом Кобзаря пройшла небайдужа молодь. Завершилися урочистості на Співочому полі, де майстри народної творчості представляли свої доробки, а вічне Шевченкове слово розливалося багатоголоссям над сивим Дніпром у виконанні Українського народного хору ім. Вірьовки та Черкаського академічного заслуженого українського народного хору.
— Сьогодні найголовніше — це виконати доручення Президента України Віктора Януковича щодо створення в Каневі Міжнародного центру української мови, що працюватиме на базі Канівського училища культури, до матеріальної бази якого буде додано ще одну будівлю, — поділився планами Сергій Тулуб. — Новостворений центр культури працюватиме в ім’я Тараса Григоровича Шевченка. Друге, що маємо зробити сьогодні, це забезпечити для канівчан комфортні умови життя: створити кілька тисяч нових робочих місць, відновити, відремонтувати дороги, добудувати ті житлові будинки, які сьогодні недобудовані. Також уже відновлено пасажирське круїзне пароплавство — є домовленість, що з першого червня круїзні пароплави на триста п’ятдесят пасажирів ходитимуть маршрутом Київ- Канів-Черкаси-Канів -Київ.

Наш кор.

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин