Хіба справжній шашлик із свинини?

Друк e-mail

П'ятниця, 25 травня 2012, 07:24

Справжній — з баранини, та вже цілі покоління співвітчизників такого не пробували. У Черкасах на базарі дієтичне овече м’ясо буває рідко, і то до прилавка самі кісточки доходять, а в Києві на Бесарабці — по 100 гривень кілограм. А про бринзу з овечого молока в наших краях і не почуєш. Є всякі дивовижі, дорогущі імпортні сири з благородними цвілями, а от справжньої бринзи катма.

На сьогодні з усіх районів області найбільше овець налічується в сільгосппідприємствах Шполянського: близько 1600 голів. У Ярославці, Веселому Куті, Соболівці, де більше просторів і невдоб, пасуться-перегукуються стада овець. Навіть приміське СПОП «Маяк-Агро» має сто овець. (Пасе їх незмінно  собачка Чапа, сама ростом з ягня, та вони її слухаються.)
Звичайно, вирощують овець не для вовни та шкірок: таку продукцію в Україні давно не приймають і не переробляють, хіба дещиця йде на експорт. Насамперед утримують цих тварин як санітарів: вони знищують бур’яни в господарських дворах. Їхнє м’ясо  використовують для своїх виробничих їдалень та для сільських громад на свята.
Продаж самого м’яса галузь не врятує. Хоч споживач хоче якісної м’ясної продукції, є потреба в урізноманітненні асортименту, та вибирає те, яке подешевше.
Лариса СОКОЛОВСЬКА


 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Наголос

Стрічка новин