З 1 червня почнуться виплати вкладникам “Ощадбанку”

Друк e-mail

П'ятниця, 25 травня 2012, 07:16

Додзвонилися з четвертого разу
Пенсіонерка Ганна Іванівна, як і тисячі інших черкащан, подалася до «Ощадбанку», почувши, що будуть повертати тисячу гривень компенсації грошового вкладу «Ощадбанку» СРСР.
Це більше, ніж її місячна пенсія! — зраділа жінка. Проте там їй дали папірець із довгим номером телефона «гарячої лінії», куди, сказали, обов’язково треба подзвонити «для актуалізації».

Сказали, що зі стаціонарного номера можна подзвонити безплатно. Та у неї вдома, в їхній малосімейці, стаціонарного телефона немає. Купила шоколадку й подалася до знайомої. Вона з четвертого разу додзвонилась.
Оператор запитав номер паспорта Ганни Іванівни, дату народження і призначив час, коли треба прийти до відділення «Ощадбанку» з паспортом, ідентифікаційним кодом і копіями цих документів та з ощадкнижкою. Візит оператор призначив аж на… серпень. І дадуть гроші?.. «Ви прийдете в призначений час до відділення банку — вам дадуть на руки відривний талон на день і час наступного візиту, коли прийти й отримати картку з зарахованими на неї коштами».
Так Ганна Іванівна почала процес одержання тисячі. Її подрузі пощастило більше: вона одержала цю тисячу ще у 2008-му. А от сусіду, Геннадію Семеновичу, пощастило найменше. Ганна Іванівна у 2008-му мужньо вистояла всі черги й зареєструвалася у центральному реєстрі вкладників (от тільки грошей їй і ще половині вкладників України тоді не вистачило). Сусід же все чекав, поки черги «розсмокчуться». А потім гроші в бюджеті закінчились — то нащо ж реєструватись, подумав він. Тепер зможе зареєструватися лише з 1 вересня. А «тисячу», як обіцяють, зможе одержати в наступному році. Адже для незареєстрованих вкладників кошти в цьогорічний бюджет не закладені.

Можна — на руки, можна — на картку
За даними Мінфіну, свої заощадження на суму майже 50 мільярдів гривень у «Ощадбанку» СРСР втратили 11,8 мільйона громадян України. За урядування Юлії Тимошенко половині з них було виплачено по тисячі гривень. Цього року виплатять ще половині.
За словами віце-прем’єр-міністра України Сергія Тігіпка, для тих 6-ти мільйонів вкладників, які ще не отримали по тисячі гривень компенсації, кошти почнуть виплачувати з 1 червня. «Ми будемо пропонувати людям отримати виплати готівкою в касі «Ощадбанку». Інший варіант — отримати кошти на пластикову картку, яка, до того ж, даватиме знижки на товари в продовольчих магазинах, аптеках. Третій варіант — залишити гроші на депозиті в банку під відсотки. Але вирішувати буде сама людина», — повідомив Сергій Тігіпко.
На ці виплати, які є однією з соціальних ініціатив Президента Віктора Януковича, в бюджеті закладено 5,6 мільярда гривень. Їх передбачено виплатити до кінця цього року.
Актуалізовувати списки вкладників «Ощадбанк» почав у квітні. Хто перший пройшов цю процедуру, той першим і одержить кошти.
Сергій Тігіпко наголосив, що уряд полегшив отримання компенсацій, зокрема виплати будуть проводитись у шести тисячах відділень «Ощадбанку» по Україні, а не в частині з них, як це було раніше. По компенсації вже звернулися близько двох мільйонів людей, майже половина з яких пройшли актуалізацію. 

Спадкоємцям — 500 гривень
Якщо ощадну книжку померлого спадкоємець ще не встиг переоформити на своє ім’я і не одержав коштів на поховання, він може розраховувати на виплату коштів з книжки на поховання — до 500 гривень. Для цього повинен зареєструватись у відділенні «Ощадбанку», де відкрито компенсаційний вклад померлого, пред’явивши свідоцтво про смерть вкладника, власний паспорт та ідентифікаційний код.
Вкладник має право одержати і тисячу гривень компенсації зі своєї ощадкнижки і 500 гривень на поховання з книжки померлого.
Хто вже отримав виплату на поховання, можуть переоформити успадкований компенсаційний вклад на своє ім’я та з 1 вересня 2012 року зареєструватися в реєстрі вкладників заощаджень громадян і чекати наступних рішень Кабміну про подальші компенсаційні виплати.

Які питання виникають?
До управління «Ощадбанку» в Черкаській області вкладники часто телефонують із запитанням: «А якщо я зареєстрований у реєстрі вкладників — чи треба мені поновлювати інформацію, якщо нічого в персональних даних не змінилося? Чи можна просто прийти в банк і одержати гроші?»
Навіть ті, хто був зареєстрований, повинні актуалізувати інформацію про себе — наголошують у банку, адже деякі люди змінили прізвища, паспорти.
Вкладник, який зареєструвався і не отримав у 2008 році компенсаційних коштів, спочатку повинен одержати інформацію про адресу установи «Ощадбанку», де зможе актуалізувати свої дані, і час, коли його приймуть. Зробити це він може кількома шляхами: зателефонувати на «гарячу телефонну лінію” та дочекатися з’єднання з оператором. Номери телефонів „гарячої лінії” 0-800-212-000 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів по Україні) або (044) 364-21-21 (за тарифами Укртелекому). Лінії працюють з 9.00 до 18.00 без вихідних. Або ж вкладник може зайти на сайт «Ощадбанку» і зареєструватись чи направити SMS-повідомлення на номер 8052 (подробиці — на сайті «Ощадбанку»).
Дехто з вкладників не пам’ятає, зареєструвався він чи ні, бо і в черзі стояв, і талончик з номером черги на реєстрацію на руки одержував… Але талончик — це не документ про реєстрацію. Дзвінок на «гарячу лінію» також допоможе вкладникові прояснити питання, чи він зареєстрований.
Трапляється, що людина зареєструвалась, але через якісь помилки при передачі даних (не та цифра, не та буква) в реєстрі не значиться. Тоді вкладник повинен прийти у відділення «Ощадбанку», де проходив реєстрацію, і з’ясувати причину відсутності в реєстрі. Після виправлення помилки в реєстрі він зможе пройти актуалізацію через кілька днів.
Актуалізованих вкладників, які підтвердили своє бажання одержати компенсаційні кошти, і мають на це право, в області вже близько 40-ка відсотків від загальної кількості колишніх вкладників «Ощадбанку» СРСР.

Виплати продовжать і в наступних роках
Уряд передбачає продовжити виплати компенсацій усім майже дванадцятьом мільйонам вкладників «Ощадбанку» колишнього СРСР у наступних роках — заявив Сергій Тігіпко.
Проте зараз проходять актуалізацію лише ті, хто був зареєстрований у центральному реєстрі вкладників і ще не одержав заповітної тисячі. 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Наголос

Стрічка новин