«Якщо знайшли гроші на “Євро-2012”, то на оздоровлення дітей зобов’язані знайти»

Друк e-mail

П'ятниця, 25 травня 2012, 06:58

Петро Симоненко, народний депутат і лідер фракції комуністів у парламенті, взяв участь у засіданні медіаклубу «На власний погляд» і виступив на тему захисту материнства й забезпечення літнього відпочинку для дітей.


Напередодні 1 червня — Дня захисту дітей — він проаналізував державну політику щодо захисту дитинства. «Чому влада згадує про дітей тільки 1 червня? Що реально в країні робиться для дітей? І чи є при такій політиці майбутнє в нашої країни?» — ставив запитання Петро Симоненко. Він переконаний, що сьогодні держава «все найкраще» віддає олігархам, а дітей відкидає на саме дно життя, в безпритульність і дитячу злочинність.
У ході виступу Петро Симоненко довів до відома журналістів офіційну статистику, що свідчить про зростання злочинності, захворюваності, наркоманії, підліткової проституції, безпритульності. Кількість дітей, засуджених за вчинення злочинів, в 2010 р. становила 8555 дітей. А соціально-демографічний аналіз засуджених у тому ж 2010 р. дітей, які відбувають покарання у спеціальних виховних установах, показує, що 55,3 відсотка з них проживали в неповних сім’ях; 24,2 — не навчалися і не працювали. Крім того, 57,2% раніше вже притягувалися до кримінальної відповідальності без позбавлення волі.
— Якби мені хтось сказав 30 років тому, що ситуація з дитинством і дітьми в ХХІ столітті буде доведена до такого стану, я б не повірив. Тоді кожна дитина була влаштована до дитсадка, отримувала безкоштовну якісну середню освіту, за бажанням — безкоштовну вищу освіту, безкоштовне медичне обслуговування. Де та країна, в якій росли щасливі, освічені й здорові діти? Мимоволі розумієш, що сьогоднішнє завдання комуністів — повернути країну народові, — зазначив перший секретар ЦК КПУ.
На думку Петра Симоненка, останні двадцять років держава планомірно знищує соціальну сферу країни: так звана оптимізація соціальної сфери на ділі обертається соціальним геноцидом. Економія на дітях — це удар насамперед по здоров’ю майбутніх поколінь. Кожна закрита школа, дитсадок, поліклініка — це удар по майбутньому країни. Проти такої політики виступають комуністи.
— Влада не говоритиме про те, скільки дитячих оздоровчих закладів (таборів, санаторіїв тощо) закрито. А я вам скажу: до середини 80-их років у радянській Україні влітку відкривалося 22 000 дитячих здравниць, сьогодні їх залишилося менше тисячі. Решта — приватизовані, перебудовані під елітні селища й садиби для багатіїв, — зазначив Петро Симоненко.
Лідер українських комуністів нагадав, що фракція Компартії подавала в позаминулому і повторно в минулому році законопроект №4352, який дає можливість мільйонам молодих людей безперешкодно отримати вищу освіту в умовах кризи.
— Його не підтримали слуги олігархії, представлені в парламенті. Приміром, із фракції Партії регіонів за законопроект проголосувало лише п’ять осіб. Тобто влада не хоче, щоб в Україні була грамотна молодь.
Стосовно реформи охорони здоров’я, комуністи вимагають її негайного скасування. Також Компартія вважає необхідним навести лад у ставленні держави до літнього оздоровлення та позашкільного виховання дітей. Усі дитячі установи (піонерські табори, кімнати школярів за місцем проживання, санаторії) повинні бути повернуті з приватної у державну власність і використовуватися тільки за прямим призначенням — для дітей.
— Якщо ви знайшли такі колосальні гроші на “Євро-2012”, то на оздоровлення, навчання та виховання дітей держбюджет просто зобов’язаний витрачати достатню кількість грошей. Навіщо нам нові стадіони, якщо спортивні секції можуть прийняти тільки 2% дітей? — зазначив Петро Симоненко.
Підсумовуючи свій виступ, лідер комуністів закликав представників ЗМІ до активних дій кожного на своєму робочому місці: «нам — в парламенті, в місцевих радах, вам — в рамках вашої журналістської роботи».
Олег ТЕРЕЩЕНКО

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Політика

Стрічка новин