Все більше комунальних підприємств працює збитково

Друк e-mail

Середа, 23 травня 2012, 09:44

Підсумки фінансово-господарської діяльності підприємств обласної комунальної власності за минулий рік та I квартал цього року розглядалися на нараді, яку минулої п’ятниці провів перший заступник голови обласної ради Володимир Вовченко.

Управління майном повинно бути ефективним, а послуги, які надаються комунальними підприємствами населенню, якісними, — наголосив він.
За словами Володимира Вовченка, в обласній комунальній власності перебуває 148 об’єктів — 46 госпрозрахункових підприємств та 102 бюджетні установи. На сьогодні два підприємства ліквідовуються: КП «Облагростандарт» та «Черкаське обласне підприємство із забезпечення діяльності установ соціального захисту».
Як прозвучало на зустрічі, торік комунальні підприємства реалізували продукції та надали послуг на 301 мільйон 858 тисяч гривень, що на 11 відсотків більше, ніж позаторік. За перший квартал цього року цей показник становить 70 мільйонів 456 тисяч гривень, що на 13 відсотків більше, ніж за відповідний період минулого року. Найкраще спрацювали обласні комунальні підприємства «Фармація», «Черкаське БТІ» та готельний комплекс «Дніпро».
— Однак особливе занепокоєння викликає робота ряду поліграфічних підприємств, а також тих, що вкотре закінчують звітний період збитково, зокрема «Аеропорт Черкаси», «Черкасижитлосервіс», «АТП Черкаської обласної ради», «Облпаливо» та ряду інших. Також не може не хвилювати той факт, що існує тенденція збільшення кількості збиткових комунальних підприємств. За результатами минулого року 13 госп­розрахункових підприємств спрацювало збитково, що на п’ять більше, ніж у 2010 році, — констатував Володимир Вовченко.
Учасники наради проаналізували проблеми, що заважають ефективно працювати комунальним підприємствам, причини збитковості деяких із них та окреслили шляхи їх вирішення.

Анатолій СМІЛЯНСЬКИЙ 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - ЖКГ

Стрічка новин