Андрій Більда: «Смітники в Черкасах перетворимо разом на квітники!»

Друк e-mail

Середа, 23 травня 2012, 09:26

До депутата Черкаської міської ради Андрія Більди звернулися з заявою члени Учнівської міжпарламентської асамблеї, яка об’єднує у своєму складі президентів органів шкільного самоврядування всіх загальноосвітніх шкіл обласного центру.

Прохання у них було лише одне: порушити тему прибирання міста Черкаси на сесії міської ради, щоб нагадати депутатам, насамперед мажоритарникам, про те, які обіцянки вони давали виборцям, у тому числі й батькам цих старшокласників щодо покращення умов проживання черкасців, наведення чистоти й порядку в своїх округах.
Чому цю місію — донести до депутатського корпусу стурбованість молодого покоління станом засміченості черкаських дворів, вулиць і зон відпочинку — учні поклали на Андрія Більду, можна зрозуміти. Саме він разом із президентами учнівських об’єднань розпочав у цьому році акцію «Перетвори смітник на квітник». Тільки за один день суботника перед травневими святами учні черкаських шкіл за активної участі цього депутата зібрали в тому ж Парку хіміків понад тисячу пакетів сміття. Комунальники ж не тільки виконали свою роботу — вивезли весь цей мотлох, а й  на прохання Андрія Більди допомогли школярам розбити квітники на місцях найбільших сміттєзвалищ: завезли землю, розсаду, встановили парканчики для клумб, багато з яких виготовили на уроках праці учні Черкаських ЗОШ №№9, 12, 21. І сьогодні на місцях, куди дехто звик скидати свій непотріб, чисто, охайно й гарно. І думається, мало в кого підніметься тепер рука кинути на квіти побутові відходи.
Такі квітники за активного сприяння Андрія Більди з’явилися в Черкасах на місцях найбільших смітників на вулицях Гоголя, Лісова просіка, Енгельса, Благовісна. На черзі — перетворення ще трьох захаращених сміттям територій в упорядковані клумби, безпосередньо вже в його окрузі.
Молодь підтримує Андрія Більду в його прагненні добитися чистоти в своєму рідному місті. Учні спільно з депутатом створили карту смітників по місту й готові долучитися до проведення суботників.
Їхню позицію Андрій Більда представив, як і обіцяв, депутатському корпусу на недавній сесії Черкаської міськради. Тепер — справа за депутатами. Наскільки активно вони включаться в упорядкування Черкас, як допомагатимуть громадам у своїх округах, залучаючи техніку, фахівців комунальних служб для перетворення сміттєзвалищ в екологічно чисті території, контролюватимуть цей процес, об’єднуватимуть людей для проведення суботників, проводитимуть серед населення роз’яснювальну роботу у великій мірі залежить, чи пишатимемося ми  своїм містом, як одним із найохайніших в Україні.
Безумовно, й самі жителі Черкас повинні змінити своє ставлення до підтримання чистоти в своєму місті й не викидати сміття, де заманеться, в тому числі й поруч із контейнерами, поважати працівників комунальних служб, брати участь в опорядкуванні прибудинкових територій, частіше звертатися до депутатів  своїх округів з питань виконання ними передвиборних обіцянок. А коли будуть спільні дії — буде й результат: чисте місто, в якому приємно працювати і жити.

Наталя Віргуш

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Черкаси

Стрічка новин