Законодавчі ініціативи Партії регіонів незабаром розглядатиме Верховна Рада

Друк e-mail

Середа, 23 травня 2012, 09:19

Народний депутат, керівник фракції Партії регіонів у парламенті Олександр Єфремов представив журналістам медіаклубу «На власний погляд» законопроекти щодо обмеження депутатської недоторканності та підтримки регіональних мов, які просуває Партія регіонів.

Він зазначив, що переважно депутати від більшості займаються законодавчим процесом, у той час як опозиційні сили вже переключилися на вибори:
— В парламенті сьогодні працюють в основному представники більшості, а опозиція під виглядом захисту свого лідера роз’їжджає регіонами і вже проводить передвиборчу кампанію. Хоча це не заборонено законом.
Представляючи законопроект про обмеження депутатської недоторканності, Олександр Єфремов зазначив, що він не виник спонтанно. Президент Віктор Янукович і міністр юстиції Олександр Лавринович пропонували його ще будучи народними депутатами. Законопроект виписаний таким чином, щоб у разі вчинення злочинів до народних депутатів застосовувалися б ті самі норми, що й до звичайних громадян. Але він залишає певний захист депутату — проти нього можна порушити кримінальну справу, провести розслідування, але коли справу необхідно буде передати в суд, потрібен буде дозвіл Верховної Ради. Така норма існує в багатьох європейських державах. Але навіть у такому вигляді багато депутатів не хочуть, щоб законопроект був прийнятий. Хоча перед виборцями виступають, що нібито його підтримують, хочуть зберегти обличчя, але проголосувати таким чином, щоб завалити проект і не нашкодити своїм інтересам.
— Ми наполягатимемо на його прийнятті — для цього потрібне схвалення спершу 226 голосами, а потім — 300 голосами. З другим голосуванням буде складно. Ви побачите, хто як голосує, — по­обіцяв Олександр Єфремов.

Народний депутат, заступник керівника фракції Партії регіонів у парламенті Вадим Колесніченко розповів про пропозиції Партії регіонів щодо зміни державної мовної політики.


За його словами, питання мови — це питання прав людини, а «ми будуємо правову демократичну державу і повинні обслуговувати інтереси людей, а не політиків». Українська держава створила етноси, які спілкувалися різними мовами. Візьмемо Фінляндію, там проживає всього 108 тисяч шведів (трохи більше 4% населення), але в 2003 році шведській мові надали статус державної.
— При розробці нового законодавства щодо підтримки мов національних меншин ми взяли до уваги поправки Венеціанської комісії, отримали фактично позитивний висновок, і проект внесений до порядку денного розгляду на цій сесії парламенту, — говорить народний депутат. — Ми отримали 18 позитивних висновків мовних вузів і один негативний — від Інституту української мови.
За словами Вадима Колесніченка, законопроект пропонує використання регіональних мов у місцях компактного проживання населення, для якого державна мова не є рідною. Таких мов потенційно налічується 16 (російська, білоруська, ідиш, молдавська, ромська, румунська, угорська, польська, русинська та інші), але не всі з них можливо зробити регіональними навіть на рівні одного району.
Щоб держава забезпечила використання цієї мови, згідно із законопроектом, необхідно, щоб населення, яке розмовляє нею, проживало компактно і становило не менше 10% місцевого населення. Тому впровадження польської або німецької мов як регіональних буде неможливим. Перш за все, статус регіональної мови стосується російської. Державна мова залишається однією — українською, вона буде використовуватися при виконанні повноважень державних службовців, у судовій владі, в навчальних закладах. Двомовність не пропонується, але регіональна мова буде широко поширена і затребувана.
— Кажуть, що законопроект вимагає мільярдних витрат. Але деякі місцеві органи влади вже зараз продукують документи двома мовами, — говорить Вадим Колесніченко. — Знадобляться підручники, але це не великі витрати...
Для мов, які менш поширені, ніж російська, теж можливе розширення сфери використання. Вони можуть бути прийняті як регіональні на рівні району або навіть села. Наприклад, такі перспективи має кримсько-татарська мова в Криму чи молдавська в Одеській області.
Олег Терещенко

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Політика

Стрічка новин