Пшениця обіцяє гарний урожай, а ось буряків «недосіяли»

Друк e-mail

П'ятниця, 18 травня 2012, 07:16

Перспективи на урожай нинішнього року в області, за словами заступника голови облдержадміністрації Олексія Головка, — непогані. Озимий клин вийшов із зимового спокою в доброму та задовільному стані. Із 244 тисяч гектарів озимини пшениця займає 220 тисяч гектарів. Пересіяли лише близько одного відсотка до загальної площі посіву.

 

Проведено перше та друге підживлення посівів, необхідні заходи боротьби з бур’янами та шкідниками. Рослини розвиваються нормально. Фактично завершено сівбу ярих зернових, під якими зайнято більше, ніж 425 тис. гектарів, із них 303 тис. гектарів — під кукурудзою. Цукрових же буряків «недосіяли» до запланованого обсягу близько восьми тисяч гектарів, зокрема в окремих господарствах Чорнобаївського району, мотивуючи це економічною невигідністю. Аграрії області провели посівну ярих зернових у науково-обгрунтовані терміни, тобто до 10 травня. Нині триває сівба більш пізньостиглих культур: гречки, проса, сорго, квасолі та інших. Крім того, господарства продовжують сіяти кормові культури.
Цією інформацією Олексій Іванович поділився з журналістами на прес-конференції, яка відбулася в облдерж­адміністрації. Відповідаючи на запитання представників ЗМІ, він також розповів про заходи продовольчої безпеки, укладання угод соціального партнерства між сільгосптоваровиробниками та сільськими радами, пошук нових резервів для збільшення валового виробництва продукції ферм та ринків її збуту, виконання інших заходів, передбачених обласними програмами «Будуємо нову Черкащину» та «Село Черкащини-2020». Підкреслювалося, що владні структури області роблять усе для забезпечення стабільних цін на продукти харчування. Зокрема залишаються на визначеному раніше рівні ціни на «соціальні» сорти хліба. Є в держрезерві й 50 тисяч тонн так званого «соціального» цукру, який у разі можливого сезонного коливання цін буде завезений у торговельну мережу.

Владислав КИРЕЙ

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - село

Стрічка новин