Задрімали Кайдаші — опинилися на святі в Корсуні

Друк e-mail

П'ятниця, 18 травня 2012, 07:07

Хтось їде у Сорочинці до героїв Миколи Гоголя, а ми — до своїх, черкаських Кайдашів, народжених талантом Івана Нечуя-Левицького, який уперше вжив у літературі визначення “Черкащина”. А їхали ж насправді на ярмарок у Богуслав. Але притомилися дорогою Омелько із Карпом (як тут не поспівчувати обом синам Кайдашів: хіба можна витримати справжнє пекло, влаштоване любим жіноцтвом у родинному гнізді?), тож мимоволі задрімали на возі. Прокинулись, аж щось воно не те. Рось наче та сама, берегом якої їхали, тільки он видніється палац, а навкруг усі веселяться, запрошують до своїх осель, пригощають наїдками, один за другий кращими.

Так почалося в Корсуні-Шевченківському дійство “Кайдашеві гостини”. Наштовхнули на думку його провести залишені лісівниками після їхнього професійного свята одинадцять затишних будиночків, гарних, вкритих очеретом, затишних усередині. Вирішено було влаштувати в них під час “Гостин” своєрідні оселі, в яких 24 сільські й селищна ради мали показати гостинність, традиції рідного краю.

 


— У кожному будиночку були власні столи достатку, а навкруг усе прикрашено рушниками, мисниками, домотканими доріжками, підлогу обсипали духмяними травами, — розповідає Лілія Жуковська, начальник відділу культури Корсунь-Шевченківської РДА. — Скрізь пригощали власноруч приготованими за старовинними рецептами стравами — каша у кожної сільради була особлива, що відзначили гості — жителі міста й району. Коли почалися конкурси, то змагалися й за якість вареників, бо номінаціями були “найпухкіший”, “найбіліший”, “найменший і найбільший” — тут уже фантазували досхочу.

 

 


Були також козацькі забави, дотепні, з гумором і бажанням повеселити громаду. Відтепер, кажуть організатори, Кайдаші до них приїздитимуть щороку в травні. Може, й своїх гострих на язик “половинок” привезуть наступного разу, ото буде перепалка, начувайтеся, корсунці!

 Ганна Шквар

 

 

 

Коментарі  

 
0 #2 KOSTIANTYN PAVLIAK 09.05.2019 11:46
Лазерный стенд развал-схождение "Вектор-СКВО-1м" производим и продаём, для легковых и для грузовых автомобилей. Доставка по всей Украине и ближнему зарубежью.
+380939028888 viber
https://neovector.biz

Вам нужен недорогой, но качественный стенд развал-схождения для установки в личном гараже
? - Пожалуйста! Мы производим лазерный стенд "Вектор-Компакт" в двух модификациях, для узких гаражей от 3 м 40 см.
Цена вас приятно удивит!
Возможна покупка лазерного стенда сход-развала в кредит!

Нашими стендами пользуется не только вся Украина, но и страны ближнего зарубежья!
https://neovector.biz
Цитувати
 
 
0 #1 KOSTIANTYN PAVLIAK 09.05.2019 11:43
Лазерный стенд развал-схождение "Вектор-СКВО-1м" производим и продаём, для легковых и для грузовых автомобилей. Доставка по всей Украине и ближнему зарубежью.
+380939028888 viber
https://neovector.biz
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Головні новини

Стрічка новин