Лише сибірки не вистачало…

Друк e-mail

П'ятниця, 18 травня 2012, 06:59

Цілком можливо, що найближчим часом у Звенигородці, згідно з існуючою інструкцією щодо боротьби з гострою інфекційною хворобою — сибіркою, можуть ввести карантин. А почалося все зі звернення 38-річного тамтешнього жителя до центральної районної лікарні.

Як виявилося, майже місяць тому він розробляв у власному домоволодінні свинячу тушу й ненароком поранив ножем ліве передпліччя. Оскільки рана була неглибокою і не турбувала чоловіка, він не особливо переймався нею. І лише потому, як на шкірі з’явився висип, звернувся по допомогу до медиків. Висока температура пацієнта занепокоїла лікарів, що стало причиною його додаткового медобстеження, в результаті якого було встановлено клінічний діагноз «сибірка».
Нині хворий перебуває в інфекційному відділенні райлікарні. За словами медиків, стан здоров’я чоловіка задовільний. Тим часом фахівці ветмедицини та держсанепідслужби встановлюють причини появи й шляхи передачі збудника інфекції, після чого буде прийнято рішення щодо того, оголошувати карантин чи ні. Хоч перекупники свинини вже сьогодні підраховують можливі збитки.
Відомо, що для людини основним джерелом інфекції є хворі на сибірку тварини, тому здебільшого ця хвороба вражає людей, які доглядають тварин. Востаннє сибірку було виявлено 2008 року в Миколаївській області, а перед цим — на Київщині.
 
Феофан БІЛЕЦЬКИЙ

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Здоров’я

Стрічка новин