Угода Мерів змусить економити та принесе новітні технології

Друк e-mail

Середа, 16 травня 2012, 08:57

Цього вівторка Черкаси приєднались до Проекту Європейської комісії «Угода мерів — Схід». Відтепер місто зобов’язалося впроваджувати енергозберігаючі технології та до 2020 року на 20 відсотків зменшити викиди вуглекислого газу в атмосферу.

Урочисте підписання сертифікату про приєднання Черкас до Угоди мерів відбулося під час роботи конференції «Впровадження Угоди мерів як шлях до енергетичної безпеки України». Підпис на документі від імені обласного центру та за дорученням Черкаської міськради поставив мер Черкас Сергій Одарич. Зі сторони Проекту Європейської комісії «Угода мерів — Схід» документ підписав ключовий експерт проекту Єврокомісії Анатолій Копець. Черкаси стали одним із перших міст України, які приєдналися до проекту «Угода мерів».
Перед Черкасами вступ до проекту відкриває величезні інвестиційні перспективи. Виступаючи перед зібранням, Анатолій Копець наголосив, що кожне місто, яке долучилось до проекту, має право отримати грант у розмірі однієї двадцятої частини від загальної суми інвестицій, вкладених у енергозберігаючі технології.
Також участь у конференції взяли перший віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський, голова комітету ВРУ з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Анатолій Семинога, губернатор Черкащини Сергій Тулуб, мери міст та ряд іноземних спеціалістів у галузях міжнародного співробітництва, енергозбереження та місцевого самоврядування.
***
У ході конференції міський голова Черкас встиг зробити щонайменше дві сенсаційні заяви. Він вважає, що найкращим способом спонукати громадян до економії енерговитрат є… затвердження високих тарифів на комунальні послуги. А ще у новому опалювальному сезоні мікрорайон Черкас «Соснівка» опалюватимуть… травою міскантус. Плантації цієї високої, схожої на очерет злакової рослини для енергетичних потреб Черкас уже закладено неподалік обласного центру.

Володимир ЛИМАРЕНКО

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Головні новини

Стрічка новин