Об’єднана опозиція зробить Україну країною успіху

Друк e-mail

Середа, 16 травня 2012, 08:26

Форум Об’єднаної опозиції відбувся в Києві на Михайлівській площі просто неба. Хоча міліція всіляко намагалася не допустити виїзд громадян до столиці, на форум прибули делегати з усіх областей від усіх політичних сил Об’єднаної опозиції: «Батьківщини», «Фронту Змін», Народного Руху України, «Народної Самооборони», партій «За Україну!» та «Реформи і Порядок».

На площу прийшли також кияни та мешканці навколишніх міст, яким небайдужа доля України. Люди пояснювали: прийшли на Михайлівську, щоб послухати наживо лідерів опозиції. «Бачте — не бояться зустрічатися з людьми, обговорювати наші проблеми»,— каже вчитель із Вишгорода Віктор Миколайович.
Люди обурювалися діями теперішньої влади. «За два роки вони розвернули державу на 180 градусів. А нас вони спитали? Самі ж живуть, як європейці. І ми так хочемо жити», — гнівно зауважила жінка під парасолькою.

 


Невідомі в цивільному навіщось знімали делегатів форуму на портативні відеокамери. Неподалік, на прилеглих до Михайлівської площі дворах, несли службу міліціонери в формі.
Відкрив форум перший заступник голови партії «Батьківщина» Олександр Турчинов.
Першим виступив лідер «Фронту Змін» Арсеній Яценюк. Оголосив, з чим Об’єднана опозиція іде на вибори. Програма має назву «Справедлива держава, чесна влада, гідне життя».
«Я знаю, що ми здатні зробити Україну найкращою на теренах Європи. Знаю, що це країна-переможець, країна успіху, в якій хочеться жити. Але нам треба дуже багато зробити», — сказав Яценюк.
Першочерговим кроком демократичної більшості в новообраному парламенті буде ухвалення закону про порядок імпічменту Президента. «Ми ліквідуємо монархію», — наголосив лідер опозиції.
Записано в програмі й запровадження кримінальної відповідальності за порушення народними депутатами процедури особистого голосування. «Якщо вони віддають картки, то нехай віддають депутатські мандати, пільги та привілеї. Ми покінчимо з ганебною практикою невиконання Конституції», — зазначив Яценюк.
Об’єднана опозиція пропонує ліквідувати Конституційний суд, який  мільйонам українців відмовив у праві на гарантовані Конституцією соціальні виплати.
«Ми не будемо займатися перевихованням суддів. Ми оновимо весь суддівський склад в Україні», — заявив лідер «Фронту Змін».
Об’єднана опозиція вважає необхідним запровадити процедуру відкликання народних депутатів, удвічі скоротити витрати на парламентаріїв, скасувати інститут голів обласних державних адміністрацій, вигнати з влади всіх мільйонерів.
Новий парламент ухвалить закон про одержавлення стратегічних об’єктів, які влада подарувала своїм сім’ям та наближеним олігархам. Ідеться передусім про енергетику, транспорт та телекомунікації.
«Різниця між реприватизацією й одержавленням у тому, що при реприватизації підприємства часто-густо забирали в одних олігархів і віддавали іншим. А тут держава відновить свої права власності на користь української держави й українського народу», — пояснив Арсеній Яценюк.
Він продовжував виголошувати ключові пункти програми: Об’єднана опозиція планує радикально скоротити кількість податків — із понад ста до семи! Збільшити мінімальну зарплату щонайменше до двох прожиткових мінімумів — 2400 гривень. Відновити поправку Яценюка, яка передбачає перерахунок пенсій для 10 млн. українців. «Пенсіонери отримають додатково 334 гривні як плату держави за підвищення цін і тарифів», — сказав лідер «Фронту Змін».
Чиновникам більше не нараховуватимуться пенсії за привілейованою шкалою: «Отримуй стільки, скільки заробив, а не за те, в якому кріслі сидів».
Об’єднана опозиція звільнить із тюрем політичних в’язнів. Судді, прокурори, працівники міліції, всі посадовці, причетні до політичних переслідувань, будуть притягнуті до відповідальності.
Кожен пункт опозиційної програми підкріплений конкретним законопроектом — такий принцип в Україні застосовано вперше. Багато із законопроектів опозиційні депутати вже розробили й подали до ВР.
Дружина Юрія Луценка та донька Юлії Тимошенко зачитали їхні звернення до Об’єднаної опозиції — політичні в’язні висловили солідарність із учасниками Форуму.
Форум Об’єднаної опозиції затвердив резолюцію, яка передбачає проведення громадських слухань у регіонах: кожен громадянин матиме змогу допов­нити програму Об’єднаної опозиції.
Олег Новак

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Політика

Стрічка новин