Свято об’єднало всі покоління

Друк e-mail

П'ятниця, 11 травня 2012, 07:18

Перед подвигом ветеранів схилімо голову

9 травня голова обласної державної адміністрації, Герой України Сергій Тулуб та голова обласної ради Валерій Черняк узяли участь в урочистих заходах з нагоди 67-ої річниці Великої Перемоги.

Очільник області разом із головою обласної ради Валерієм Черняком, ветеранами Великої Вітчизняної війни привітали учасників урочистого маршу та жителів і гостей міста з Днем Перемоги.
— Для кожного з нас ця подія має власний вимір. Адже немає на Черкащині родини, яку б оминуло воєнне лихоліття, яка б не зазнала важких і непоправних втрат. Схилімо голови перед пам’яттю полеглих, їхню мужністю, — закликав присутніх Сергій Борисович.
Звертаючись до ветеранів Великої Вітчизняної війни, Сергій Тулуб запевнив, що піклування про них є одним із пріоритетних завдань для всіх гілок влади:

 


— Вшановуючи пам’ять, ми повинні створити необхідні умови для ветеранів, які сьогодні поряд з нами.
Очільник області разом з ветеранами пройшов у святковій ході, поклав квіти до Стели Героїв та до меморіального комплексу на Пагорбі Слави. Відповідаючи на запитання кореспондента «Черкаського краю», Сергій Тулуб зазначив, що День Перемоги для нього особисто — це свято пам’яті, адже війна зачепила й родину Тулубів: не повернулися з фронту дід, дядьки й інші родичі Сергія Борисовича. Також очільник області поділився непідробним, щирим почуттям вдячності до ветеранів, бо саме завдяки їхнім подвигам ми живемо в мирний час. А подвигів було чимало, сотні тисяч черкащан загинули, захищаючи свій край, свою Вітчизну. На території області відбувалися переломні бої, які назавжди увійдуть у воєнну історію. Гордості додає й той факт, що саме черкащанин генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко підписав акт про капітуляцію Японії — поставивши крапку в Другій світовій війні.

 

В гостях у білозірського ветерана

У селі Білозір’я Черкаського району голова облдержадміністрації Сергій Тулуб вшанував світлу пам’ять загиблих сільчан (а їх не повернулося в рідне село понад півтисячі), поклавши червоні гвоздики до обеліску Слави разом із головою райдержадміністрації Євгеном Влізлом та сільським головою Володимиром Міцуком.


Керівник Черкащини також поспілкувався з жителями села, дізнався про їхні проблеми та вислухав побажання владі.
Потім Сергій Тулуб завітав до оселі 85-річного ветерана війни Володимира Афанасійовича Піскового, інваліда першої групи. Призваний до війська у 1944 році сімнадцятирічним юнаком, він потрапив на флот і служив старшиною на тральщику — розміновував Баренцове та Карське моря. І лише через сім років повернувся до рідного села, весь в орденах та медалях.
Губернатор привітав ветерана з Днем Перемоги та вручив квіти й цінні подарунки: мобільний телефон, соковижималку та холодильник. Сергій Борисович розпитав колишнього мінера про життя-буття, побажав здоров’я та по­обіцяв придбати нову газову плиту.
На прощання Володимир Афанасійович щиро подякував губернатору за несподівану, але приємну зустріч та подарунки.

 

Госпіталю — сучасне обладнання

З нагоди свята голова облдержадміністрації відвідав обласний госпіталь інвалідів Великої Вітчизняної війни. У просторому залі за святковими столами ветерани зустріли керівника Черкащини гучними оплесками.

 Шановні ветерани! Я радий вітати вас напередодні 67-ої річниці Великої Перемоги. Адже саме завдяки вам ми здобули цю Перемогу. Я хочу вклонитися вам за ратний подвиг, за важкі й криваві фронтові дороги, за те, що ви врятували нас усіх від фашизму. Спасибі, що ви зараз із нами в строю й допомагаєте нам розбудовувати Черкащину, — звернувся Сергій Тулуб до цих заслужених людей.
Звісно, губернатор приїхав у гості не з порожніми руками. Він вручив головному лікарю госпіталю Анатолію Рудковському сучасний біохімічний аналізатор та подарунки всім ветеранам.
Сергій Тулуб подякував колективу закладу за щоденну турботу про ветеранів. Найкращих працівників нагородив почесними грамотами облдержадміністрації.
В свою чергу, ветерани подякували Сергію Тулубу й попросили частіше бувати у них.

Довідка «ЧК»: госпіталь розрахований на 250 ліжок. Щорічно тут надають спеціалізовану медичну допомогу більш ніж 5600 хворим.

Анатолій КОТОВ 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Головні новини

Стрічка новин