Міські та районні бюджети виділили субвенцію для лікування хворих на хронічну ниркову недостатність

Друк e-mail

Четвер, 10 травня 2012, 07:46

Проведення пленарного засідання позачергової сесії обласної ради, що відбулося 4 травня, було викликане потребою внести зміни до рішення обласної ради «Про обласний бюджет на 2012 рік», а саме: збільшенням обсягів міжбюджетних трансфертів Державного бюджету й розподілу їх між місцевими бюджетами області; виділенням із місцевих бюджетів області субвенції на лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу й перерозподілу призначень по окремих розпорядженнях.

Зміни представив начальник головного фінансового управління облдержадміністрації, депутат обласної ради Володимир Кулеша. Насамперед, пропонувалася додаткова дотація в розмірі майже 13,6 млн. грн. на покращення надання соціальних послуг найуразливішим верствам населення. Вона буде спрямована на введення з першого червня 2012 року посад фахівців із соціальної роботи.
Додаткові кошти в сумі понад 2,6 млн. грн. також передбачаються на підвищення рівня матеріального забезпечення інвалідів І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу. Відповідно до нових соціальних ініціатив Президента України, з травня розмір цієї виплати буде збільшено в десять разів.
Окрім того, виділяється субвенція на виплату допомоги сім’ям із дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам та тимчасової державної допомоги дітям у розмірі 15 млн. грн.; на виплату соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування за принципом «гроші ходять за дитиною» — 1,4 млн. грн. коштів.
Слід також відзначити, що в область надходить дотація на оплату праці працівників бюджетної сфери, яка становить понад 43,5 млн. грн.
Окремо було відзначено про надходження субвенції на фінансування програм-переможців Всеукраїнського конкурсу проектів та програм розвитку місцевого самоврядування.
Стосовно змін у частині міжбюджетних трансфертів із місцевих бюджетів, то Володимир Кулеша поінформував, що ряд районів та міст виділили субвенції обласному бюджету на лікування хворих із хронічною нирковою недостатністю, сума яких становить майже 8,3 млн. грн. Таким чином, додавши їх до 7,4 млн. грн., раніше закладених в обласному бюджеті, на забезпечення гемодіалізу передбачено 15,7 млн. грн. коштів.
Також проект рішення про внесення змін до обласного бюджету передбачає перерозподіл призначень по окремих головних розпорядниках.
Підсумовуючи обговорення, голова обласної ради  наголосив, що залучення коштів місцевих бюджетів на гемодіаліз залишається поки що єдиним шляхом для вирішення проблеми. «Показники ж щодо лікування цих хворих на Черкащині залишаються одними з найкращих», — підкреслив Валерій Черняк.
За результатами розгляду проекту про зміни до обласного бюджету, депутатський корпус затвердив відповідне рішення 72 голосами.
Окрім того, під час позачергової сесії Валерій Черняк повідомив депутатам про створення робочої групи з залученням депутатів обласної ради, яка вивчатиме ситуацію щодо висловлення імпічменту сільському голові с.Боровиця Чигиринського району. В свою чергу голова облдержадміністрації Сергій Тулуб запропонував доручити постійній комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства, яку очолює Інна Губенко, додатково залучивши спеціалістів, розглянути ситуацію щодо діяльності медичного цент­ру «Астра» з метою розширення надання послуг хворим.
Тетяна КАЛИНОВСЬКА

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Економіка

Стрічка новин