СЕРГІЙ ТУЛУБ: «Сьогодні економіка країни зростає. А це дає підґрунтя для успішного проведення соціальних реформ»

Друк e-mail

П'ятниця, 04 травня 2012, 07:34

Напередодні 26-ої річниці Чорнобильської трагедії голова облдержадміністрації Сергій Тулуб та голова обласної ради Валерій Черняк зустрілися з чорнобильським активом Черкащини в Академії пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля. Віддавши належне мужнім борцям із мирним атомом, губернатор запросив ліквідаторів до відвертого діалогу щодо вирішення найважливіших проблем чорнобильців.

Голова облдержадміністрації розповів учасникам зустрічі про нові соціальні ініціативи Президента України Віктора Януковича.
— Вперше в державі прийнята така комплексна програма в соціальній сфері. Сімнадцять ініціатив — настільки великого блоку змін ще не було. Але це лише початок, — запевнив Сергій Борисович.
За його словами, проголошена главою держави нова соціальна політика охоплює різні категорії населення. Належна увага приділена й людям, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.
— Держава спрямовує значні кошти на здійснення соціального, медичного, радіаційного захисту постраждалих громадян. Одним із пріоритетів соціальних ініціатив Президента є підвищення соціальних стандартів для тих, хто постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи. Більш ніж утричі зросли розміри допомоги чорнобильцям, які стали інвалідами. Найголовніше те, що привертається увага всього суспільства та всього світу до цієї трагедії й до постраждалих людей. Увага й повага, — наголосив очільник області. Й підвів риску під сказаним:
— Незважаючи на проблеми, що залишилися нам у спадок від попередників, сьогодні економіка країни зростає. А це дає підґрунтя для успішного проведення соціальних реформ.

 


Про те, як виконуються доручення керівника Черкащини та умови меморандуму про співпрацю між обласною владою та чорнобильцями, доповів начальник головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло Скляров.
За його інформацією, обсяги видатків державного бюджету за чорнобильськими програмами у 2011 році зросли на 15,2 мільйона гривень у порівнянні з попереднім роком. Місцеві органи влади торік повністю виплатили кошти за шістьма програмами.
За сприяння голів обл­держадміністрації та обласної ради торік додатково виділено мільйон гривень на фінансування пільгового медичного обслуговування чорнобильців. Цьогоріч на це спрямували вже 858 тисяч гривень. Виділено 281 тисячу гривень допомоги на покращення матеріального становища 608 особам, придбали медикаменти 52 чорнобильцям, виконали поточні ремонти житлових будинків 28 ліквідаторам. Нині всі інваліди-чорнобильці забезпечені засобами реабілітації, у тому числі інвалідними візками. Протягом 2011 року оздоровлено 5 513 постраждалих, із них 4 216 дітей.
За підтримки Сергія Тулуба дві сім’ї інвалідів-чорнобильців отримали квартири за позабюджетні кошти. А за державної підтримки власниками нових помешкань стали три родини: дві з Канева та одна з Маньківки. Цього року держава на придбання житла чорнобильцям спрямувала перший транш у сумі 1,4 мільйона гривень.
Також перед чорнобильським активом області виступили заступник міністра праці та соціальної політики України Лідія Дроздова, народний депутат України Віктор Корж, голова обласної громадської організації «Союз Чорнобиль» Володимир Болтенков та інші.
Підсумовуючи зустріч, голова облдержадміністрації Сергій Тулуб звернувся до керівників управлінь та відомств:
— Не чекайте «чолобитної» від людей! Цікавтеся їхніми потребами, виявляйте проблеми й допомагайте. Йти до людей треба!
Сергій Борисович також виконав приємну місію — вручив сертифікати на нові квартири заслуженим ліквідаторам Анатолію Касьяненку та Олександру Коломійцю. Володимир Болтенков отримав комп’ютер для громадської організації, яку очолює. а всім міським і районним організаціям ГО «Союз Чорнобиль» подарували мікрохвильові печі.
Довідка «ЧК»:
Черкащина займає п’яте місце серед областей України за кількістю постраждалих та учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. На початок року зареєстровано 128 791 чорнобилець. Із них майже 7 тисяч інвалідів та понад 25 тисяч дітей.
Анатолій КОТОВ

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Економіка

Стрічка новин