На «Євро-2012» навезуть валюти. Як зміниться її курс в обмінниках?

Друк e-mail

П'ятниця, 04 травня 2012, 07:29

Наближається літо — пора відпусток. Багато хто з черкащан свої заощадження, навіть невеличкі, зберігає на цей випадок у доларах та євро. Та має побоювання, що ця валюта може знецінитись, коли її навезуть на «Євро-2012» зарубіжні гості. Що думають із цього приводу банкіри? За відповіддю ми звернулися до департаменту економічного аналізу Національного банку України.  


У відповіді, що надійшла на адресу «Черкаського краю», йдеться про те, що НБУ прогнозує отримати близько мільярда доларів надходжень від “Євро-2012”. Звісно, це не може не вплинути на курс національної валюти. Водночас ключовим завданням НБУ є підтримка стабільності гривні. Тому не допустить різких коливань курсу як в один, так і в інший бік. У разі перевищення пропозиції іноземної валюти, Нацбанк викуповуватиме її з метою поповнення золотовалютних резервів.
З початку березня, інформує департамент, НБУ вже викупив близько 0,5 мільярда доларів. І має намір і далі дотримуватися такої позиції. «Тому хочемо заспокоїти громадян, що різких коливань курсу найближчого часу не буде. Водночас вкотре наголошуємо, що найбільш вигідним засобом зберігання коштів є саме українська гривня».
Як аргументує голова НБУ Сергій Арбузов, заощаджувати краще в гривні, бо ж відсоткові ставки по ній вищі, ніж ставки по вкладах в іноземній валюті. А «якщо людині потрібно придбати іноземну валюту — для подорожей за кордон, для лікування, вона може це вільно зробити».

Лариса СОКОЛОВСЬКА

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Економіка

Стрічка новин