На Черкащині вшановували юну еліту України

Друк e-mail

П'ятниця, 04 травня 2012, 07:25

На вершині української духовності — Чернечій горі в Каневі — минулої суботи нагороджували переможців 11-го Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості «Об’єднаймося ж, брати мої!», присвяченого Шевченківським дням, і 2-го Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Серед них – учні загальноосвітніх шкіл, профтехучилищ, студенти вишів та курсанти військових навчальних закладів.

Загалом понад триста гостей з усіх регіонів України взяли участь в урочистостях. Перш за все, вони вшанували пам’ять великого Кобзаря покладанням квітів до його могили. Потім організатори свята вручили переможцям та їхнім наставникам почесні дипломи, квіти та цінні подарунки.
— Прийміть щирі вітання від голови Черкаської облдержадміністрації, Героя України Сергія Борисовича Тулуба на землі, яка вже вкотре зустрічає тут, на славетній Чернечій горі, переможців конкурсів, присвячених пам’яті видатного поета, художника й мислителя, пророка — Тараса Григоровича Шевченка. Споглядаючи таку чисельність юних представників усіх регіонів нашої держави та їхніх педагогів, ми знову переконуємося, що завдяки Кобзарю відбувається духовне єднання України, — звернулася до присутніх заступник голови облдерж­адміністрації Тетяна Прітченко, додавши:
— Ми знаходимося на порозі відзначення славного Шевченкового двохсотлітнього ювілею. Варто пам’ятати — нам є чим пишатися в минулому і ми маємо самодостатнє майбутнє. Саме ви є підтвердженням цього. Тому, як підкреслив президент Віктор Янукович, нехай ювілей великого Шевченка стане ще одним доказом того, що український народ повернувся в коло найбільш цивілізованих народів світу — як рівний серед рівних і гідний серед гідних. Юні друзі! Ми пишаємося вами, вашими талантами й здобутками, й віримо, що ви є справжніми будівничими нашої прекрасної України та її майбутньою елітою.

 


До цих щирих побажань приєдналися й київські гості: перший заступник міністра освіти й науки, молоді та спорту Євген Суліма та заступник міністра культури Тимофій Кохан. Саме вони й вручали нагороди переможцям. До речі, 39 найкращих з них отримуватимуть стипендії Президента України.
Черкащину достойно представили шестеро переможців обох конкурсів у різних номінаціях. Це — учень 11-го класу Золотоніської ЗОШ I-III ступенів №3 Андрій Зисько, учень 5-го класу Білозірської ЗОШ І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради Олексій Лютий, учениця 10-го класу Золотоніської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 інформаційних технологій Дарина Нагаєвська, учень ЗОШ І-ІІІ ступенів №32 м.Черкаси Андрій Горбинський, вихованка міського багатопрофільного молодіжного центру «Дитячо-юнацький клуб «Ровесник» м.Черкаси Віра Тимошенко та учениця 11-го класу Лисянського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №1-гімназія» Лисянської районної ради Юлія Ганжа.
Вітаючи гостей від імені молоді Шевченкового краю, Дарина Нагаєвська зокрема сказала:
— Я впевнена, що всі мої ровесники відчувають неймовірне піднесення від великої честі прилучитися сьогодні до імені Пророка. Перемога в змаганнях такого масштабу надихає нас до нових звершень.
Після урочистостей делегації від областей та міст побували на екскурсії в Шевченківському Національному музеї.

Анатолій СМІЛЯНСЬКИЙ

 

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Головні новини

Стрічка новин