ДЕСЯТИРІЧЧЯ УСПІХУ Перший ювілей відзначає лідер аграрного бізнесу Черкащини СТОВ «Агрофірма Корсунь»

Друк e-mail

П'ятниця, 04 травня 2012, 07:22

У травні виповнюється 10 років успішної діяльності СТОВ «Агрофірма Корсунь», яку незмінно очолює вольовий, енергійний і творчий керівник Михайло Миколайович Савченко. Людина слова і діла, він зумів згуртувати трудовий колектив агрофірми й досягти високих результатів у рослинництві  й тваринництві. Нині його господарство потужно рухається вперед — до нових звершень.

 Довідка «ЧК»:
Михайло Миколайович Савченко, 48 років. Закінчив Білоцерківський сільськогосподарський інститут, за фахом агроном.  Працював головним агрономом у колгоспі «Зоря». Останні десять років керує СТОВ «Агрофірма Корсунь». Лауреат Всеукраїнського конкурсу «Кращий господар року» за 2010 рік.
Завдяки корпорації «Панда» агрофірма вийшла в лідери
Коли в 2001 році в Корсунь-Шев­чен­ків­сько­му районі почало працювати товариство «Панда», її керівництво запропонувало співпрацю Михайлу Миколайовичу, який тоді очолював СТОВ «Зоря».
— Ми на базі «Зорі» створили «Агрофірму Корсунь», викупили в людей майнові паї. Потім у 2003 році уклали договори з власниками паїв у селі Шевченкове Звенигородського району. Згодом люди довірили нам свої земельні паї в межах Нетеребської й Кичинецької сільських рад. І так у нас було близько п’ять тисяч гектарів ріллі. Потім у 2008 році придбали корпоративні права на СТОВ «Світанок» с.Сидорівка. У с. Сотниках викупили корпоративні права на СТОВ «Правда». Пізніше з нами почав співпрацювати й керівник СТОВ «Рось» смт Стеблів. Згодом ми увійшли в Тальнівський район, маємо там близько 9 тисяч гектарів землі. А торік стали засновниками СТОВ «Вільшанка» смт Вільшана Городищенського району. І на сьогодні наша агрофірма має в обробітку майже 26 тисяч гектарів орної землі. Тримаємо близько 5 тисяч голів ВРХ, стільки ж свиней. Працюємо, розвиваємося, сіємо цукровий буряк, кукурудзу, пшеницю, сою. Буряків сіємо близько 25-30 відсотків від загальної площі посівів, у межах від шести до семи з половиною тисяч гектарів. Забезпечуємо практично на 90 відсотків сировиною Тальнівський цукровий завод товариства «Панда» й понад 40 відсотків Селищанський цукрозавод, — розповідає Михайло Савченко.
На сьогодні в агрофірмі працює майже 400 осіб. Усі професіонали зі значним стажем роботи в сільському господарстві. Середня зарплата — за дві з лишком тисячі гривень.
— У нас багато заслужених працівників сільського господарства. Це Вихристенко Валентин Іванович, колишній директор філії, вже пенсіонер. Руденко Михайло Миколайович, нинішній директор Стеблівської філії «Рось» — торік його Президент України Віктор Янукович особисто нагороджував цим високим званням. А ще механізатор Корсуньської філії Довгаль Анатолій Миколайович, який торік викопав одним комбайном майже 1838 гектарів цукрового буряку, — продовжує розповідь Михайло Миколайович. І додає:
— Навіть у гарячу пору, в жнива та під час збирання цукрового буряку, на посів чи відвантаження ми не залучаємо додаткових працівників. Справляємося власними силами. Маємо потужний автопарк — майже 60 автомашин, з яких півсотні «КАМАЗів». Практично весь урожай цукрових буряків, який виростили торік — майже 300 тисяч тонн — ми перевезли своїм транспортом. Зерно кукурудзи, близько 36 тисяч тонн, теж самі перевезли. До речі, кредити ми не беремо. Потрібні оборотні кошти — звертаємося до товариства «Панда» і вони нам допомагають у придбанні техніки, мінеральних добрив.
Він переконаний — щоб агрофірма приносила прибуток, потрібно правильно вибудувати систему, потрібен жорсткий контроль за всіма процесами аграрного виробництва. Інакше тебе чекає невдача.
— Земля — це не завод, не шахта, коли сьогодні працюєш, а завтра зупинив виробництво. Якщо ти сьогодні не посіяв, не обробив — поле, яке заросло бур’янами, то й гарного врожаю не чекай. А з людьми треба розраховуватися за паї вчасно. І податки треба платити. До речі, в Черкаській області найвища орендна плата за земельні паї. Платимо по 4,5 відсотка, а по Тальнівському району і 5 відсотків. А тепер, коли ввели коефіцієнт 1,756, то виходить, що ми платитимемо до 8-ми відсотків, — пояснює керівник СТОВ «Агрофірма Корсунь».
До речі, в цьому році товариство заплатить майже 42 мільйони гривень податків та відрахувань до бюджету й різних фондів.

 


Підприємство відроджує цукрову славу Черкащини
Коли на теренах області аграрії практично всі відмовилися від цукрового буряку, а цукрозаводи вирізали на металолом, «Агрофірма Корсунь» не побоялася експериментувати з солодким коренем.
— Наше підприємство, мабуть, одне з перших в області, яке розпочало сіяти великі площі цукрового буряку. Це був 2004 рік, ми посіяли 2200 гектарів. Багато хто сумнівався в нашому успіху. Але отримали високий урожай, за 500 центнерів, а окремі площі давали і по 800 центнерів. Тоді столичне телебачення приїхало, знімало нас, показали на всю Україну. Це був поштовх, щоб повірити в себе. Скажу чесно: вирощувати цукровий буряк для агрономів — це вищий пілотаж, — переконаний Михайло Миколайович Савченко.
На жаль, аграрний бізнес дуже залежить від коливання закупівельних цін. Так, нещодавно молокозаводи знизили ціну на молоко з чотирьох із половиною гривень за літр до трьох гривень, хоча молоко в агрофірми йде охолоджене й високої якості. І це вдарило по бюджету підприємства.
Агрофірма вже давно співпрацює з відомими світовими корпораціями, які постачають корсунцям елітне насіння та сучасну техніку.
— Ми вже не один рік закладаємо досліди по елітному насінню, працюємо з провідними фірмами світу. Це, зокрема, «Монсанта», «Сенгента», «Піонер». А ще фірми «КВС», «Штрубе» — по цукрових буряках. Так само проводимо досліди по засобах захисту рослин. Торік у вересні ми проводили семінар, були представники «Монсанти», «Піонера», «Сенгенти». Майже півтисячі гостей з усіх регіонів України завітали на цей семінар, щоб повчитися у нас. До речі, до нас неодноразово приїздив Міхаель Хорш — представник відомої фірми «Хорш». А ми на його запрошення побували в Баварії, в його логістичному центрі. Тісно співпрацюємо з ним, закуповуємо надважкі трактори — «Кейси» та «Джон Діри». Маємо п’ятнадцять зернозбиральних комбайнів, п’ять бурякозбиральних, три завантажувачі під цукровий буряк, великі оприскувачі фірм «Амазона» й «Джон Дір», сівалки, — констатує Михайло Савченко.
Агрофірма допомагає навколишнім селам: де СТОВ «Агрофірма Корсунь» орендує землі, займається благоустроєм, є спонсором для шкіл, дитсадків, бібліотек, церков.

 


«З новим інвестором нам значно легше працювати!»
Найбільшою філією СТОВ «Агрофірма Корсунь» є товариство «Вільшанка» (селище Вільшана Городищенського району), яким з листопада минулого року керує Олександр Григорович Кравець.
— Ми обробляємо майже три тисячі гектарів орної землі. Наше господарство насінницьке, але маємо розвинуте тваринництво. Вигодовуємо 2032 голови ВРХ, з них — 500 дійних корів. Маємо 800 свиней, — розповідає він.
Цього року структура посівних площ у господарстві така: 2400 гектарів засіють цукровими буряками, 60 гектарів складають насіннєві ділянки батьківських форм кукурудзи та ділянки гібридів, 200 гектарів багаторічних трав. Інші площі досіватимуться кукурудзою на силос.
Товариству є чим гордитися. Середня врожайність зернових становить 68,4 центнера на круг. Урожайність кукурудзи сягає 130 центнерів з гектара. Озимої пшениці — майже 56 центнерів. Вирощують озимий і ярий ячмінь, горох, соняшник (врожайність 27 центнерів, що для Черкащини неабиякий результат, і на ньому заробило господарство майже 5 мільйонів гривень). Сіють кукурудзу на силос — в середньому виходить 600 центнерів силосної маси на круг.
— Переходимо на нові технології вирощування цукрового буряку — плануємо зібрати не менше 500 центнерів з гектару. Коли «Агрофірма Корсунь» увійшла інвестором у наше господарство, з нового року на двох наших фермах встановили сучасні молокопроводи, які полегшують роботу доярок і підвищують якість молока. Плануємо й на третій фермі поставити молокопровід. До кінця року матимемо 600 дійних корів, — продовжує Олександр Григорович.
Торік по господарству надоїли майже дві тисячі сто тонн молока, що становить на корову майже 5 тисяч літрів на рік. Цьогоріч вільшанці планують вийти на три тисячі тонн молока.
— Нам легше стало працювати, адже всім необхідним господарство забезпечує інвестор. Паливно-мастильні матеріали, техніка, посівний матеріал, засоби захисту рослин, мінеральні добрива. Всі технології розроблені спеціалістами агрофірми. Нам треба лише працювати й досягати гарних результатів, — констатує Олександр Григорович.
Люди задоволені, адже мають зарплату від двох до трьох тисяч гривень. Усього в господарстві працює 170 осіб.
— По першій тракторній бригаді хочу відзначити Мацепу Юрія Миколайовича, який працює на тракторі «Джон Дір» та кормодобувній техніці. А ще молодого, але вже досвідченого тракториста й комбайнера Володимира Миколайовича Гулака, комбайнера Сліпченка Віктора Анатолійовича, також Метика Сергія Івановича. Всі у нас гарні працівники! Випадкові люди у нас не тримаються, — запевняє керівник товариства.
Господарство платить немалі податки. Орендна плата за землю становить 631 тисячу гривень на рік — на Вільшанську селищну раду й 50,5 тисяч і гривень — на Вербицьку сільську раду. А ще товариство орендує понад 1200 земельних паїв. Торік давали за пай тонну очищеної пшениці або 1452 гривні.
СТОВ «Вільшанка» не залишається осторонь соціальних проблем селища. Торік на їх вирішення пішло 48 тисяч гривень.
— Цього року ми вже виділили селищу 58 тисяч гривень, щоб оформити документацію на підведення до селища газопроводу. Допомагаємо двом школам та школі-інтернату, дитячому садку, місцевій лікарні. Відгортаємо сніг, завозимо паливо, ремонтуємо дороги. Допомагаємо розвивати спорт, зокрема, футбол. Готуємо нашу команду  «Колос» для виступу у першості Черкаської області. Звісно, це все завдяки нашому керівнику Михайлу Миколайовичу Савченку, — щиро дякує Олександр Григорович.
Анатолій КОТОВ


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - село

Стрічка новин