Унікальний завод цинкування вже працює в Черкасах

Друк e-mail

П'ятниця, 27 квітня 2012, 07:26

На місці закинутого колишнього цеху «Хімволокна» відкрили завод гарячого цинкування, рівних якому немає в Україні.

Днями голова облдержадміністрації Сергій Тулуб взяв участь в урочистому відкритті заводу гарячого цинкування металоконструкцій «Метал Інвест».
На сьогодні це виробництво унікальне в Україні, бо воно не тільки найпотужніше в центральному регіоні серед інших заводів даної галузі, а й працює за найновітнішими у світі технологіями. Відтак оцинковувати металоконструкції завдовжки до 15 метрів і вагою до 8 тонн нині можуть лише у Черкасах. При покритті металоконструкцій шаром цинку використовується метод гарячого цинкування. Задля цього робочу рідину найбільшої в Україні гальванічної ванни нагрівають до температури 450 градусів за Цельсієм. Це дає змогу виконувати цинкування на значно якіснішому рівні.

 


Підприємство вже розпочало випуск продукції. Завод має чимало замовлень, адже тут оцинковують дуже широкий спектр металоконструкцій: від електроопор, ліхтарів та елементів будівельних конструкцій до виробів, потрібних для сільського господарства. Наприклад, зараз підприємство отримало замовлення на цинкування сітки для огородження стадіону в Росії.
високооплачувану роботу тут знайшли 120 черкащан. А коли завод вийде на повну потужність і повноцінно працюватиме у чотири зміни, кількість працівників зросте до двохсот.
У своєму вітальному слові губернатор говорив про важливість події у житті регіону. Він зазначив, що підприємство побудували за сприяння обласної влади, яка робила все можливе, щоб мінімізувати бюрократичну тяганину.

 

 


— Ви побачили тут прапори Партії регіонів. Сьогодні ця політична сила турбується про те, щоб люди мали достойну зарплату й роботу. Це складова нашої, прийнятої разом із вами, програми «Будуємо нову Черкащину», і  ця подія засвідчує, що соціальні ініціативи Президента реалізуються. За останні два роки на Черкащині побудовано й уведено в експлуатацію більше 700 об’єктів. Це й обласна дитяча лікарня, яка за неповний рік роботи вже надала допомогу 40 тисячам черкащан, і врятувала життя понад 500 малюкам. Це і річпорт. Незабаром відкриється навігація, і кожен з вас зможе подивитися на місто Черкаси з Дніпра, як це було колись.
Директор підприємства Юрій Давидюк розповів про унікальність виробничих ліній і подякував голові облдержадміністрації за ту допомогу, яка надавалася під час будівництва нашого заводу.
Після традиційного перерізання стрічки гостям показали цехи. У ході екскурсії директор заводу розповів, що середня зарплата — 2 600 гривень, а на повну проектну потужність підприємство планує вийти до кінця року.
У будівництво заводу було вкладено понад 110 мільйонів гривень, а окупиться воно не раніше, ніж через три роки. Юрій Давидюк розповів, що подібні підприємства в Україні — рідкість. Через це завод і не відчуває особливої конкуренції.
— Ми цинкуємо енергетичні та освітлювальні опори, конструкції для тваринництва, огорожі, труби та багато іншого. До нас звертаються й фізичні особи — ми виконуємо всі замовлення.
Вартість цинкування становить від 3,6 до 10 гривень за кілограм продукції. Губернатор Сергій Тулуб запевнив журналістів, що цьогоріч Черкащина має велику перспективу в плані залучення інвестицій, а саме зростання їх майже на 20 відсотків.

Олександр ГОНЧАРЕНКО

 


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Головні новини

Стрічка новин