Німецькі технології втілюватимуть на Канівщині

Друк e-mail

П'ятниця, 27 квітня 2012, 06:59

Саме цей, дорогий усім українцям планети куточок, взялися вивчити фахівці Берлінського технічного університету, які займаються проблемами поєднання інтересів промислового, культурного, туристичного, екологічного розвитку регіону і забезпечення комфортного проживання в ньому людей.


Працюють вони у тісній взаємодії з українськими ландшафтними архітекторами, проектувальниками, органами влади. На зустрічі, що відбулася в прес-центрі облдержадміністрації, київський академік Леонід Руденко зазначив:
— Ми прагнемо жити, як у Європі. Але щоб цього досягти, треба насамперед адаптувати наші умови із вітчизняним законодавством. Проблеми взаємодії людини і природи тут — одні з найголовніших.
Перший заступник голови облради Володимир Вовченко підкреслив, що саме Черкащину, зокрема Канівський район, було обрано для втілення напрацювань німецьких учених.
Набутий досвід наочно продемонстрував своїм повідомленням та ілюстрацією слайдів професор Штефан Гайланд. На прикладі того, як здійснюється промислова забудова у містах Німеччини (без врахування інтересів не лише інвесторів, а й усієї громади, працівників майбутньої промзони, ймовірних туристів, жоден проект не дістане свого втілення), присутні переконалися: німці і тут доскіпливі, акуратні, сприймають навколишнє середовище як місце, зруйнувати яке дуже легко. І від того кожне втручання проектувальників втілюється з бажанням не нашкодити.
Німецький професор показав на карті Черкащини, як розподіляються рекреаційні зони. Це — насправді наукові підходи, що дозволять на майбутнє проектувати і втілювати задуми архітекторів та інвесторів. Мають гості з ФРН напрацювання і в Росії — їхні рекомендації допомогли відвести чергову екологічну небезпеку від Байкалу: запропонували кілька проектів з прокладання нафтопроводу, один з яких був схвалений саме з міркувань “не нашкодь”.
У Черкасах, знаємо, безжально вирубуються здорові дерева, яким ще виробляти й виробляти кисень, бо ніхто не несе відповідальність за знищення зелених насаджень. У ФРН, як ми побачили зі слайдів, не залишаються без уваги навіть живі огорожі з кущів, деревно-кущові насадження. Все це — сере­довище проживання людини, яка відчуває себе частинкою природи. Саме життя, переконані вітчизняні й німецькі фахівці ландшафтного дизайну, змусить і в Україні створити належну законодавчу базу, щоб потім не­ухильно додержуватися її положень. Інакше про яку Європу у себе вдома ми говоримо?!.
Ганна Шквар

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Суспільство

Стрічка новин