А ви миєте руки?

Друк e-mail

Середа, 25 квітня 2012, 09:19

В області з початку року без грипу й ГРВІ зареєстровано 798 випадків інфекційних захворювань,  що на 8,2 відсотка вище, порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Ріст відбувся в основному за рахунок  гострих кишкових  інфекцій. Показники вище середніх щодо цього різновиду інфекцій реєструються в м.Черкаси, Черкаському, Катеринопільському районах.
Торік мали місце групові захворювання на сальмонельоз у Канівському й Черкаському районах, під час яких постраждала 51 особа. Більшість харчових отруєнь та спалахів гострих кишкових інфекцій пов'язані із вживанням на колективних застіллях бактеріально забруднених продуктів харчування.
Впродовж десяти років черкащани все менше хворіють на вірусний гепатит А — він теж належить до кишкових інфекцій, зараження відбувається в основному через забруднену питну воду. Але втрачати пильність не можна: для гепатиту А характерний періодичний підйом захворюваності, який можна очікувати найближчим часом.
Щоб не захворіти, не купуйте продукти харчування на стихійних ринках або з рук у приватних осіб, — нагадує Микола Тищук, заступник головного державного санітарного лікаря області. — Стає тепліше — належно зберігайте продукти харчування. Не готуйте про запас. Не беріть у дорогу їжу, яка швидко псується. Мийте овочі та фрукти перед їдою та мийте руки після відвідування туалетів. Адже порушення саме цих елементарних правил множить число хворих.
Лариса СОКОЛОВСЬКА


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Здоров’я

Стрічка новин