Писанка-рекордсменка прикрасила головну площу Черкас

Друк e-mail

Середа, 18 квітня 2012, 09:36

І відразу стала прикметою нинішньої весни й українського Великодня. Тепер біля неї можна фотографуватися, призначати побачення, бо її вже сприйняли черкасці наче неодмінний атрибут центру міста.

Розписати диво-писанку було доручено визнаній на Черкащині писанкарці — заслуженому майстру народної творчості Ользі Мартиновій. Запитуємо в Ольги Михайлівни, як довго тривала відповідальна і незвична робота.
— Тижнів зо три, — розповідає майстриня. — Сама писанка на спеціальній підставці стояла весь цей час у виробничому об’єднанні “Темп”.
Виготовлена із скловолокна, вона важить півцентнера, заввишки 4 метри, ширина становить 3 метри, а площа, яку треба було вкрити символічними розписами, — 26 квадратних метрів!
Фарби пішло більше, ніж зазвичай використовуємо для ремонту цілої квартири, бо й якість мала бути відповідною, адже диво-яйце мусить витримати будь-які перепади температури, можливі дощі й приморозки. Готуючись до виконання незвичного замовлення, Ольга Михайлівна вирішила, що її писанка буде в стилі візерунків, характерних для Середньонаддніпрянських великодніх розписів. Поєднала в них різні кольори, кожен з яких має своє значення в цьому народному мистецтві. Допомагали Ользі Мартиновій втілити задум її син Олег і його друг Роман. Тепер їх спільний витвір зможе оцінити кожен з нас. Тільки не залишайте на потім похід до писанки, бо у Черкасах вона залишатиметься лише до 8 травня. Далі помандрує, як багато хто з місцевих красунь, до столиці, де на витвір Ольги Мартинової чекає багато пригод — участь разом із гігантськими писанками із інших регіонів країни у “Параді вишиванок-2012”, святі на Співочому полі та ще багато яких приємних несподіванок.
Тож поспішайте з побаченнями не просто на Соборній площі, а біля Писанки-рекордсменки, бо дуже скоро її й слід прохолоне. Будемо потім згадувати: а було це тієї самої весни, як з’явилася в нас диво-крашанка о-ось такої вишини!
Ганна Шквар

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Головні новини

Стрічка новин