Кліщі теж виходять на пікнік

Друк e-mail

Середа, 18 квітня 2012, 09:26

Починається активізація іксодових кліщів, які можуть затьмарити відпочинок на природі, роботу на дачі, а то й звичайну прогулянку в міському парку — нагадують фахівці облсанепідемстанції.

Укус лісового іксодового кліща може викликати запалення й алергічну реакцію. Та небезпечніше те, що кліщі здатні переносити збудників кліщового вірусного енцефаліту, хвороби Лайма і ряду інших важких інфекційних захворювань. В Україні місцеві випадки кліщового вірусного енцефаліту серед людей реєструються майже щорічно в АР Крим та Волинській області, а випадки хвороби Лайма зареєстровані в усіх районах нашої області, в тому числі і в  Черкасах.
Більшу частину життя кліщі проводять у пухкій лісовій підстилці, виходячи звідти для пошуку здобичі. На людину нападають зазвичай дорослі голодні самки кліща. Активними бувають у ранкові й вечірні години.
Кліщі піднімаються на трав'янисті рослини на висоту до півтора метра, де підстерігають здобич, виставивши вперед першу пару ніг (у кліщів чотири пари ніг, тоді як у інших комах — три). Але кліщі не заповзають на дерева, як багато хто думає, і  не падають зверху. Укус паразита безболісний, хоча хоботок проникає глибоко в шкіру.
Тож після прогулянки ретельно обстежте ділянки тіла, покриті волоссям. Цей кровосос зазвичай вибирає ділянки з ніжною, тонкою шкірою: шию, пахви, пахову область, вушні раковини, волосисту частину голови. Обстежте домашніх тварин, перш ніж впускати їх до хати. Кліщів можна занести в будинок також з лісовими квітами, грибами, ягодами.
Якщо ви виявили кліща на шкірі, негайно зверніться до травмпункту.
Якщо це неможливо, видаліть його самостійно: обхопіть біля основи хоботка пінцетом або накинутою петлею з міцної нитки і обережно витягуйте повільними коловими рухами з розхитуванням. Після видалення паразита змастіть ранку розчином йоду або спиртом. Якщо хоботок залишився, його видаляють стерильною голкою.

Лариса СОКОЛОВСЬКА

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Здоров’я

Стрічка новин