Де нижча квартплата: в ОСББ чи звичайних будинках?

Друк e-mail

П'ятниця, 13 квітня 2012, 08:00

Кількість об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у Черкасах невпинно зростає. На сьогодні їх уже 123. Проте переважна більшість багатоповерхівок Черкас — майже тисяча сто — перебуває на обслуговуванні трьох міських служб утримання будинків. Мешканці цих будинків часто звертаються до редакції з листами-проханнями — роз’яснити те чи інше питання щодо діяльності ОСББ. Деякі з питань кореспондент з’ясував з працівниками Черкаського міськ­виконкому.

За словами Юрія Івченка, начальника відділу сприяння утворенню ОСББ Черкаського міськвиконкому, багато мешканців житлових будинків і хотіли б створити об’єднання, але побоюються відповідальності. Адже непросто знайти людину — керівника ОСББ, яка б могла належним чином вести господарську діяльність.
— Мешканці багатоповерхівок часто не наважуються організовувати ОСББ, тому що треба взяти на свої плечі всі питання по будинку, які, можливо, не вирішувалися роками. Але є й такі громадяни, особливо серед молоді, які охоче беруться створювати об’єднання. Приходять до нас, кажуть: «Ми готові самі утримувати будинок, тільки допоможіть нам!», — додає головний спеціаліст відділу контролю за діяльністю комунальних підприємств та тарифної політики управління економічного розвитку Черкаського міськвиконкому Вікторія Конова.
Втім, у найближчі роки всі багатоповерхівки перейдуть в ОСББ, стверджує Юрій Івченко, адже на державному рівні розробляється відповідна урядова програма.
Та не все так просто. Як зізнаються самі мешканці багатоповерхівок, ОСББ вигідно утворювати у порівняно нових будинках, де не зношені мережі, дахи не потребують ремонту та є ініціативні люди, готові самостійно утримувати власний дім.
Однією з основних переваг об’єднань співвласників фахівці називають право жителів будинку самим визначати квартплату. До речі, сьогодні ОСББ уже не погоджують цей тариф із міськ­виконкомом, оскільки вони є неприбутковими організаціями, пояснюють у мерії.
— Раніше міськвиконком погоджував затверджені на загальних зборах членів ОСББ тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Тому що не було чіткого роз’яснення положення закону про ОСББ. Але недавно прийшов лист-роз’яснення. Ми не маємо права втручатися в їхню діяльність і навіть погоджувати тарифи, — зауважує головний спеціаліст відділу контролю за діяльністю комунальних підприємств та тарифної політики управління економічного розвитку Черкаського міськвиконкому Світлана Авраменко.
— А якщо члени ОСББ приймуть надто низький тариф?
— Вони повинні прийняти економічно обґрунтований тариф, виходячи з технічних характеристик свого будинку, тобто врахувати те, яких робіт потребує будинок. Якщо багато коштів піде, наприклад, на ремонт даху чи під’їздів, значить, тариф буде вищий.
Коли голови ОСББ погоджували у міськвиконкомі свої тарифи, фахівці департаменту економіки переглядали всі складові тарифу по кожному об’єднанню. Робили розрахунки, виходячи з основного мінімального переліку послуг, який має бути закладений у тариф. Тому занадто низький тариф об’єднання прийняти не могли.
Загалом, процес затвердження тарифу відбувається так: правління ОСББ чи ЖБК збирають своїх членів на загальні збори й вирішують, які витрати понесе в поточному році їхній будинок. Але менше мінімального переліку послуг, а їх сьогодні сімнадцять, вони не можуть затвердити в тарифі, — запевняє Вікторія Конова.
— Чи може в ОСББ кварт­плата бути більшою, ніж у будинках, які обслуговують СУБи?
— Зазвичай в ОСББ менші тарифи. Об’єднання не сплачують ПДВ. Це дозволяє зменшити тариф щонайменше на 20 відсотків. А ще ОСББ має менші накладні видатки, бо не витрачає гроші на утримання окремих службових приміщень, не має великого штату — двірників, електриків, сантехніків тощо. Але якщо в тарифі закладені значні витрати, наприклад, на той же ремонт покрівель чи встановлення теплопункту, то в такому разі тариф може бути більшим, — зазначає Світлана Авраменко.
Анатолій КОТОВ

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - ЖКГ

Стрічка новин