СТАБІЛЬНІСТЬ ВИКЛИКАЄ ДОВІРУ Інтерв’ю голови облдержадміністрації Сергія Тулуба для провідних телеканалів області

Друк e-mail

П'ятниця, 06 квітня 2012, 07:04

Сергій Тулуб:
— Від нашої першої зустрічі минуло два роки. Багато чого змінилося за цей час. А з чого ми почали? Відверто кажучи, на початку 2010 року ситуація в державі, а відповідно й в області, була архіскладна. Тому нашим завданням, перш за все, була реанімація області. З цією метою було розроблено програму «Будуємо нову Черкащину». Ця програма не якась окрема чи унікальна, вона —  складова всієї державної політики під керівництвом Президента України Віктора Федоровича Януковича. І ті зобов’язання, які він узяв на себе, йдучи на вибори, закладені в цій програмі.

Олена Баніна:
— Сергію Борисовичу,  у суспільстві активно обговорюються соціальні ініціативи Президента України. З одного боку —  це справді нагальна потреба часу, а з другого — дефіцит Пенсійного фонду лише цього року становить 58 млрд. грн. Виникає питання: яким коштом збільшуватимуться соціальні виплати?
—  Річ у тому, якщо не було б досягнень —  не було б ініціатив. Що таке соціальні ініціативи Президента? Він хоче, щоб державна допомога дійшла адресно до кожної сім’ї, яка потребує її. І наше завдання —  якнайшвидше це реалізувати.
Черкащина сьогодні посідає  шосте місце в соціально-економічному рейтингу серед областей країни. А була лише у другій десятці! З чого ми починали, готуючись торік до весняно-польових робіт? На початку минулого року ми зібралися з банкірами і просили їх допомогти фермерам, бо були впевнені, що вони віддадуть сторицею і кредити, і відсотки по них. Тобто ми розпочали з фінансового забезпечення майбутнього врожаю. І що маємо? На першому місці за врожайністю зернових. За короткий термін відновили роботу семи цукрових заводів, а працювало лише два. А це додаткові робочі місця і заробітна плата, це рішення соціальних питань.
До області найближчими місяцями надійде понад 40 мільйонів гривень. Доплати отримають пенсіонери, ветерани, інваліди І, ІІ груп, інваліди війни ІІІ групи. Пенсійний фонд уже готовий стовідсотково виконати ці ініціативи.
Уже зараз підвищено мінімальну пенсію. Хоч який невеликий приріст, але є! Ми проводили політику, спрямовану на підвищення заробітної плати. А це, по-перше, дає можливість людям краще жити, по-друге, збільшити відрахування до Пенсійного фонду. У країні панує політична й соціальна стабільність, поліпшується економічна ситуація.
Надія Захарченко:
— Соціальні питання —  це те, що найбільше хвилює селян. Ми знаємо, що розроблена й діє програма «Село Черкащини-2020». Як вона реалізується?
—  Справді, Черкащину називають аграрним краєм. Можливо, ви чули  байку про те, чому була створена Черкаська область. Це була ініціатива Микити Хрущова, який хотів створити свій радянський штат Айова й довести технології рослинництва до таких результатів, які не соромно було б показати світові.
Сьогодні половина жителів області —  селяни, найбільш вразлива категорія населення. Тому ми вирішили допомогти їм у  розвитку соціальної сфери. Для цього розробили  програму «Село Черкащини-2020», виконавши яку, поліпшимо життя селян за багатьма напрямками: візьмемо шкільні навчальні заклади —  їх треба розвивати, зміцнювати матеріальну базу. Так само, як і  будинки культури, медичні заклади, дороги, транспортне забезпечення, нові робочі місця для сільських жителів.
Ті, хто сьогодні працює на землі й живе з бізнесу, повинні допомагати селу. Якщо торік за кожен гектар землі наші бізнесмени виплатили 42 гривні, то цього року  планується збільшити плату до 100 гривень за гектар. Таке число на науково-практичному семінарі в Городищі запропонував закласти в  соціальні ініціативи Геннадій Бобов. Це дає можливість уже  цього року сільським радам отримати майже на 100 мільйонів гривень більше, ніж  минулого. Тож можна й дороги поремонтувати, і сквер або й парк розбити, житлово-комунальні послуги зробити якіснішими.
Юлія Кропива:
— Багатьох вражає незадовільний стан доріг не тільки в місті, а й по всій області. Коли ж почнеться ремонт дорожнього покриття?
—  Пригадую,  4 квітня ще 2010 року ми з дружиною мали відвідати селище Буки Маньківського району, але так трапилось, що не поїхали. А вже 6 квітня мене призначили на посаду голови Черкаської обл­держадміністрації, 7-го числа я приїхав сюди. Так от, коли їхав з Києва до Черкас, я згадав усе, «що знав про дороги». Тому перша моя зустріч з Президентом після призначення була присвячена саме цьому питанню. Але тоді всі ресурси було сконцентровано на об’єктах, які мають брати участь у “Євро-2012”. Я розумію, що це питання номер один у нас, і ми працюємо над цим. Торік багато об’єктів були відремонтовані та реконструйовані. Найголовніше, що Президент дав доручення, й уже розроблено технічне завдання —  йде проектування автобану Київ-Канів-Черкаси-Дніпропетровськ. До кінця року  розпочнеться будівництво.
Цього року ми плануємо ремонтні роботи майже на 80 мільйонів гривень. До 1 травня закінчимо всі ямкові роботи.
Анна Гріненко:
— Яку молодіжну політику проводить обласна влада, зокрема у питанні працевлаштування?
—  Робота з молоддю і підтримка молодіжних ініціатив —  пріоритетний напрямок нашої роботи. Торік провели два обласні заходи, розглянувши молодіжні проекти розвитку тих чи інших галузей. Ми фінансово підтримали ці молодіжні колективи, і це дало можливість підняти привабливість влади, економіки та всього регіону для молоді. Це перший напрямок, який дав нам можливість відібрати молодих людей, які можуть сьогодні творити, і яких треба залучати до роботи у владі.
Другий пріоритетний напрямок — спорт. Черкащина має талановитих спортсменів. І ми підтримуємо їх і житлом, і транспортом. А турбуючись про сільських дітей і молодь, ремонтуємо ігрові майданчики, стадіони.
У ці дні проходить національний футбольний чемпіонат, започаткований Міністерствами освіти і транспорту. Ми також включилися в це.
А заснування футбольного клубу «Славутич», який уже має гарні результати, а цього року ми сподіваємося на їх покращення?
Але все-таки зроблено ще мало і є ще над чим попрацювати, щоб підняти спортивну галузь на вищий рівень.
Олена Баніна:
— Сергію Борисовичу, ви вже згадували сьогодні, що Україна готується до Єврочемпіонату. Черкащина не братиме безпосередньої участі у проведенні змагань, але як туристично привабливий регіон, ми могли б запросити до себе гостей. Що робиться для цього?
—  Так, ми не приймаємо “Євро-2012”, але ж ми поряд зі столицею, яка приймає. І у нас є привабливі об’єкти, які готуємо для туристів, що будуть перебувати в Україні. За короткий термін реставровано музей Тараса Шевченка. У цьому плані Черкащина унікальна область: 4 національні, 5 державних культурно-історичних заповідників, багато музеїв. Усього понад 400 різноманітних культурних об’єктів. Розроблена туристична мапа,  на якій позначено всі об’єкти цього плану. Ми активно готуємося, працює кілька туристичних компаній, які вже приймають заявки на період перебування тут туристів. Відновимо навігацію, за туристичними маршрутами ходитимуть пароплави —  Канів-Черкаси-Чигирин. Думаю, буде сполучення і з Києвом.
Юлія Кропива:
— 2012 —  рік виборів до Верховної Ради. Чи сформовано списки кандидатів, які йтимуть від провладної партії і чи ви визначились із кандидатами по мажоритарних округах?
—  Сьогодні на різних рівнях триває обговорення й підготовка до цього процесу. Планується, що буде 6 або 7 округів. Це визначить до 10 квітня Центральна виборча комісія. Як вони визначать, яке рішення ухвалять —  так і буде.  Після цього вже почнеться інша робота і тоді ми зможемо говорити, скільки буде кандидатів-мажоритарників, хто піде за списком тощо.
Сьогодні це питання обговорюється в наших партійних рядах. Найближчим часом, щоб визначитися, ми проведемо низку заходів. Уже надійшло понад 30 пропозицій, але ми знаємо про тих, хто визначився від опонентів, наших колег —  різних партій (від КПУ, Фронту змін, СПУ). Такі люди є, деякі з них уже розпочали активну роботу, взялись до роботи й ті, що планують іти самовисуванням. Проте у нас остаточних, офіційних рішень ще немає: ми вивчаємо ситуацію, відбираємо  кандидатів.
Анна Гріненко:
— За останні два роки дуже змінилася стратегія влади, значна увага приділяється соціальним ініціативам. За цей період, зокрема, було відкрито багато соціально важливих об’єктів. Що з усього для вас найвагоміше? І як за ці два роки, що ви живете й працюєте на Черкащині, змінилось ваше ставлення до черкащан?
—  Хочу сказати, що це нормально, коли за якийсь час змінюється ставлення до певних подій, до тих чи тих людей тощо. Ви ж розумієте, таку потужну програму, як «Будуємо нову Черкащину», повинна реалізувати сильна команда однодумців.
Ви побачили, що за цей період відбулось багато кадрових змін, часом неочікуваних. Начебто прийшли як однодумці, але зрештою розійшлись. А все тому,  що є програма і мета її —  покращення життя людей. Виконуєш свої обов’язки, професійно працюєш — лише тоді ти в команді.
Тому за цей період мені довелось багато змінювати. Звісно, я ставлю планки вимогливості дуже високо, часом, може, й занадто. Та й ви ж мене критикували за такі дії.
Але за цей період відбулось багато змін. Варто лише подивитися сьогодні на Черкащину, на людей, які теж змінились. Тому й програма «Будуємо нову Черкащину» потребує внесення коректив. Ми щороку робимо ті чи інші додаткові заходи, чи корективи. Однією з них була додаткова програма «Село Черкащини-2020». Я пишаюся тим, що в Черкасах з’явилася обласна дитяча лікарня. Її побудували за короткий термін, і в ній уже пролікувалося 42 тисячі дітей. А скільки ж вона тут працює?  А скільком дітям допомогли! Скільки дитячих життів урятували! Ви ж подивіться, зменшується дитяча смертність проти  попереднього року. При цьому збільшується народжуваність. Це означає, що мами почали почуватися впевнено. Треба стимулювати, поліпшувати демографічну ситуацію. Всім людям до 30 років треба визначитися зі створенням родини, народженням дітей і так далі. До речі, й одружень минулого року було більше, ніж попереднього 2010-го. Ситуація поліпшується. А це —  ознака стабільності й довіри людей до влади.

За інформацією
прес-служби голови ОДА

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Наживо

Стрічка новин