За оренду земельного паю – 12 відсотків!

Друк e-mail

Середа, 04 квітня 2012, 09:15

У Європі нині багато говорять про законодавчі ініціативи «знизу». Той чи інший закон, покликаний зробити життя громадян кращим,  пишуть  прості люди. Схоже, подібна потреба давно визріла і в Україні. Саме про це свідчить один з  отриманих редакцією листів. Ухвалити закон, за яким орендар мусить платити власнику земельного паю не менше 10-12 відсотків, а також запровадити нову, справедливу формулу оцінки земель, пропонує житель села Червона Слобода Черкаського району Петро Панімаш.

Спираючись на загальнодоступну інформацію, взяту ним із радіо, газет та ТБ щодо того, в яку суму оцінено гектар землі в сусідніх країнах, пан Петро пропонує запровадити аналогічний порядок і в Україні.

«Всі біди селян-власників земельних паїв, а разом із ними і всього сільського господарства та держбюджету, йдуть від несправедливої оцінки землі. Вартість українських чорноземів занижена щонайменше у сім разів. Наші діди-прадіди вартість землі оцінювали так: врожай пшениці, зібраний із одного гектара, множили на вартість пшениці, а потім отриману суму множили на 100 (ця остання цифра символізувала перспективу за 100 років). Отримана сума і була вартістю 1 гектара землі.
Відтак, беручи до уваги урожайність наших чорноземів, завдяки цій простій формулі зовсім неважко підрахувати, що вартість гектара ріллі має сягати 600 тисяч гривень, а не близько 15 тисяч, як нині. Виходить, що селян безбожно обкрадають. Я не можу миритися з таким станом речей, тому пропоную оцінити гектар ріллі у 30-40 тисяч доларів, як це зроблено у Польщі, Болгарії, Румунії. Адже низька оціночна вартість землі призводить до низької орендної плати. Відтак, потерпають і селянин, і держава.
 У Німеччині, де якість землі значно гірша, ніж в Україні, 1 гектар землі оцінено в 10 тисяч євро.  Тому орендна плата там становить120 євро за гектар. У Франції орендна плата за 1 га становить 125 євро, у Швеції — 130, в Англії — 198, а в Італії — 400 євро. Якщо в Україні оцінять землю так, як у сусідніх країнах Європи, то тільки від податку на землю та податку на прибуток держбюджет щорічно поповнюватиметься більше ніж на 100 мільярдів гривень»,
— пише Петро Панімаш.

І куди тільки не звертався зі своїми пропозиціями пан Петро. Писав і в прокуратуру району, і в головне управління Держкомзему в Черкаській області, і Державне агентство земельних ресурсів України, і навіть у Верховну Раду.
У прокуратурі Черкаського району законодавчі ініціативи Петра Панімаша не оцінили. У своїй відповіді прокурорські чиновники «грузили» Панімаша нудними поясненнями, штибу «Проведення грошової оцінки землі регулюється такими-то законами України, та постановами Кабміну». Вони ж вказали, що середня грошова оцінка земель на момент розгляду заяви пана Петра становила 5 тисяч 400 гривень.
В обласному управлінні Держкомзему у відповідь на звернення Панімаша роз’яснили, як і на підставі яких нормативних актів проводилась грошова оцінка земель області. Ще «земельники» надали інформацію з приводу загальної кількості землі на Черкащині, а також повідомили, що середня вартість 1 га ріллі в області становить 15 тисяч 126 гривень (звідки прокурорські чиновники взяли майже втричі меншу цифру, пан Петро так і не зрозумів).
Держземагентсво теж відповіло відпискою, процитувавши ряд нормативних актів. Щоправда тамтешні службовці не забули вказати, що станом на 1 січня 2011 року нормативна грошова оцінка 1 га сільгоспугідь в середньому по Україні складає 11 тисяч 337 гривень (і хто ж так «підставив» прокурорів, надавши їм цифри, явно далекі від реальних? — знову не збагне Петро Панімаш).
Верховна Рада, як виявилось, — єдина установа, де законодавчі ініціативи Петра Панімаша підтримали. У відповіді заступник Голови ВРУ Микола Томенко зазначив: «У цілому погоджуюсь із аргументами недооціненості української землі, яка за своїми якісними показниками є значно вищою, вважаю, що викладені вами аргументи є вагомими для направлення їх до профільного комітету Верховної Ради України з метою пошуку можливості їх врахування під час законодавчої роботи».
Тож тепер треба тільки дочекатись, поки у народних обранців, збуджених близьким стартом виборчих перегонів, між  парламентськими баталіям та красуванням на тих чи інших ток-шоу, дійдуть руки і до законодавчої роботи.

Володимир ЛИМАРЕНКО

 

 

Коментарі  

 
0 #1 небайдужий 11.07.2012 11:05
А пан Петро обробляє землю? Чи він хоче тільки отримувати орендну плату і нічого не робити? А чи не виростуть ціни на сільськогоспода рську продукцію після збільшення орендної плати і земельного податку? Чи вистачить у селян коштів сплатити земельний податок на земельні ділянки, які вони мають у властості?

ЧОМУ над цими питаннями не задумується Петро?
Цитувати
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Нам пишуть

Стрічка новин