Обличчям до дитячо-юнацького футболу

Друк e-mail

Середа, 04 квітня 2012, 09:06

До 2011 року наша область була серед небагатьох регіонів України, що не мали своєї професійної футбольної команди. Прикладом підтримки обласною владою розвитку футболу стала реєстрація 10 червня 2010 року ФК «Славутич». Ініціатива створення футбольного клубу належить  голові Черкаської обласної державної адміністрації, Герою України Сергію Борисовичу Тулубу. Через рік новостворена команда стартувала у чемпіонаті України серед професійних команд. Таким чином було виконано один із пунктів обласної програми «Будуємо нову Черкащину». Цим програмним документом передбачалося повернення до області професійного футболу і створення команди, яка має посприяти залученню до регулярних занять спортом усе більшої кількості дітей і молоді, популяризації футболу та здорового способу життя.

Однією з особливостей складу «Славутича», який у 2011 році успішно представляв Черкаський край у професіональній лізі, була присутність у команді десяти вихованців дитячо-юнацьких футбольних шкіл Черкас. Цього року до заявочного списку клубу входять 11 футболістів, які мають черкаське коріння.

 

У міжсезоння підписано контракти з вихованцями черкаського футболу Євгеном Тарасенком (попередній клуб — «Чорноморець», Одеса), Валентином Горкуном (ФК «Суми») та В’ячеславом Ткаченком («Зоря», Білозір’я), Олександром Ніколайчуком («Нива», Вінниця),  Антоном Книжником («Шахтар», Свердловськ), Юрієм Кисилицею (ФК «Суми»), Анатолієм Рябком («Вибір», Дніпропетровськ), Артемом Яськом («Локомотив», Гребінка), Євгеном Колесником (ПФК «Олександрія»), Романом Дацюком («Шанс-Авто», Ковель) і Сергієм Грищуком («Металург-2», Запоріжжя), який родом із Черкас.

Підготовка своїми силами резерву для основного складу команди, як свідчить практика зарубіжних клубів, має активізувати розвиток дитячо-юнацького та аматорського футболу нашої області. Потрібно відзначити активну позицію щодо цього почесного президента ФК «Славутич», Героя України Сергія Тулуба. На його думку, потрібен комплексний підхід до побудови чіткої вертикалі розвитку футболу області: дитячо-юнацький — молодіжний — аматорський — професійний. Така схема у перспективі має забезпечувати ФК «Славутич» своїми кадрами.
Торік, з метою ефективної роботи в цьому напрямку, було підписано договір про співпрацю з Черкаською спеціалізованою дитячо-юнацькою спортивною школою олімпійського резерву. Відтепер у дитячо-юнацькій футбольній лізі гратиме команда під назвою «Славутич».
До речі, наприкінці минулого року депутати Черкаської обласної ради прийняли Програму розвитку футболу  в області на 2012-2016 роки. Виконання пунктів цього програмного документа має якісно позначитися на розвитку дитячо-юнацького футболу та розбудові спортивної інфраструктури нашого краю.
А вже 7 квітня, в суботу, гра «Славутич» (Черкаси) — «Динамо» (Хмельницький) відкриває сезон великого футболу на Черкащині. Прийдіть на стадіон і підтримайте нашу команду у боротьбі за верхні сходинки турнірної таблиці.
Вболіваймо за «Славутич»!
Під такою назвою футбольний клуб «Славутич» за підтримки департаменту освіти та гуманітарної політики міськвиконкому Черкас із 12 березня по 15 квітня проводить конкурс дитячих малюнків. Він має на меті розвивати інтерес дітей до здорового способу життя загалом та до футболу, як виду спорту зокрема. Також даний захід має посприяти формуванню позитивного іміджу головної футбольної команди Черкас та області. Учасниками конкурсу можуть стати учні загальноосвітніх шкіл Черкас з 1 по 7 клас (включно). Автори десяти кращих робіт отримають від ФК «Славутич» цінні призи. Нагородження призерів конкурсу відбуватиметься 27 квітня 2012 року у перерві матчу ФК «Славутич» — «Енергія».

 


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Спорт

Стрічка новин