Проблеми чорнобильців можна вирішити шляхом переговорів, а не мітингів

Друк e-mail

П'ятниця, 30 березня 2012, 08:18

Меморандум між обласною владою та чорнобильцями Черкащини практично повністю виконано. Про це на зустрічі з журналістами заявив начальник головного управління праці та соціального захисту населення обл­держадміністрації Михайло Скляров. З ним погоджується і голова обласної громадської організації «Союз Чорнобиль» Володимир Болтенков.

Майже всі пункти меморандуму на рівні області виконані. Але є питання пенсійного забезпечення, лікування, соціального захисту чорнобильців, які можна вирішити лише на рівні держави, — зауважує пан Болтенков.
На його думку, саме завдяки меморандуму вдалося зробити чимало конкретних справ для обпалених мирним атомом черкащан. Цього, на жаль, не розуміють ті чорнобильці, які вважають підписання меморандуму з владою «зрадництвом».
— Всі питання можна вирішити лише шляхом переговорів і компромісу, а не мітингами й бунтами, — переконаний Володимир Болтенков.
Його підтримує й Михайло Скляров. Він запевняє, що влада намагається всіляко допомогти чорнобильцям. Так, обласна рада торік виділила мільйон гривень на ліки. Цьогоріч ця сума сягне майже півтора мільйона гривень, а перший транш склав 658 тисяч гривень. До кінця року в кожному районі місцева влада зобов’язалася придбати одну-дві квартири для тих інвалідів-чорнобильців, які найбільше потребують житла.
До речі, торік за сприяння голови облдержадміністрації Сергія Тулуба на кошти фонду «За майбутнє Черкащини» придбано дві квартири інвалідам-чорнобильцям.
Крім того, обласне та районні управління Пенсійного фонду створили спеціальні інформаційні кабінети для якіснішого обслуговування чорнобильців. Відновлено пільговий проїзд постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи на маршруті Золотоноша-Черкаси.
За словами Михайла Склярова, найтісніше співпрацюють влада та чорнобильці в Черкаському, Уманському й Чорнобаївському районах та місті Золотоноша. На жаль, міська влада Черкас і досі не спромоглася віднайти потрібні кошти для лікування своїх чорнобильців.
Продовжується перевірка посвідчень ліквідаторів. Спеціальна комісія виявила вже кілька десятків фальшивих довідок, і це не межа. Псевдо-чорнобильцями займуться правоохоронці, й отримані від держави кошти їм доведеться повернути.
Наразі чорнобильці надіслали лист до уряду з пропозицією підвищити пенсії учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС, особливо тим, хто працював безпосередньо на промисловому майданчику. Також у листі порушено ряд вагомих питань соціального захисту чорнобильців, зокрема безплатного лікування та пільгового забезпечення медикаментами.
Вадим НІКІТІН


 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Новини - Наголос

Стрічка новин